Wpis z mikrobloga

Logitech MX master - Ogarnął ktoś tą myszkę pod linuxem tak aby do środkowego guzika przypisać inną daną funkcję niż zaprogramowana domyślnie? guzik ten jest specyficzny ponieważ służy on do przestawiania tryby rolki ze skokowego na ciągły w windowsowych sterownikach jest możliwość wyłączenie funkcji zmiany trybu rolki na inna funkcję. Ktoś kto posiada taką myszkę będzie wiedzieć o co chodzi.
#linux
  • 11
@bl4ck_: sprawdziłem właśnie u siebie i według xev wciśnięcie tego klawisza nad scrollem nie generuje żadnego kodu, więc możesz mieć problem z przekonfigurowaniem go... za to prawy dolny guzik ten pod kciukiem generuje u mnie kod

KeyRelease event, serial 41, synthetic NO, window 0x6800001,
root 0x108, subw 0x6800002, time 264066501, (40,30), root:(40,530),
state 0x14, keycode 37 (keysym 0xffe3, ControlL), samescreen YES,
XLookupString gives 0 bytes:
XFilterEvent returns: False

więc
@interface: resztę guzików mam skonfigurowane boczną rolkę też przynajmniej tyle :) ale cholernie się przyzwyczaiłem do guzika na środku i nigdzie nie wyczytałem rozwiązania.
@bl4ck_: Nie posądzam cię o nic, ale spora część osób spamuje tag mirko pytaniami mimo tego, że pierwsze 10 linków w dowolnej wyszukiwarce po wpisaniu zapytania odpowiada dokładnie na pytanie.

Nie wiem jak z ligitechem ale na githubie jest kilka projektów softu do obsługi myszek dla razera.
@bl4ck_: jak xev nie dostaje zadnego sygnalu to znaczy ze albo xorg ignoruje taki sygnal albo myszka go nie wysyla, w 1. przypadku mozesz sprawdzic czy jadro/(wayland/weston) odbiera taki sygnal, w 2. przypadku mozesz sie zatrudnic w Logitechu i przeprogramowac im firmware ( ͡° ͜ʖ ͡°)

na windowsie jest sterownik do tej myszki? tam akcja jest obslugiwana?