Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków z pod tagów #raspberrypi #raspberry #raspberrypi3 i #infokiosk Jak sądzicie czy malinka nada się do zbudowania czegoś w stylu infokiosku?
Założenia są takie: telewizor 50'' podłączony przez HDMI do Raspberry Pi 3, do tego Wi-Fi dongle podłączane przez USB. Fizyczny dostęp do sprzętu po złożeniu całości będzie utrudniony (duża wysokość), do tego dość nieprzyjazne warunku: spore zapylenie i temperatury od 20 do 40 stopni (choć latem może być więcej). Jestem na etapie testów chłodzenia pasywnego (nie daje rady) więc pewnie dojdzie jakiś wiatraczek.
Całość postawiona na #raspbian (na starcie otwieranie Chromium w trybie kiosku (do wyświetlania strona z danymi odświeżanymi co 10 sekund, lub strona z filmem w jakości HD odświeżana co godzinę). W razie potrzeby zainstalowanie xrdp.

Tyle tytułem wstępu, teraz pytania: Jak oceniacie stabilność takiego rozwiązania? Czy malinka będzie w stanie pracować kilka lat bez przerwy? Jaki maksymalny uptime udało wam się osiągnąć (w sieci znalazłem 220 dni - szału nie robi). Czy może lepiej dać sobie spokój i malinkę zastąpić pecetem? Zależy mi na tym aby całość była jak najbardziej bezobsługowa tzn. składam całość, odpalam i zapominam o jej istnieniu.
  • 9
@Stamper: o uptime niewiele mogę powiedzieć, ale zrobić się da. Magic mirror (pogoda, kalendarz, podgląd kamer, kilka czujników temperatury w domu) na raspbian i chromium here, dane z neta zasysa, system na karcie (nie chciało mi się jeszcze pendrive robić), monitor wzbudzany czujką ruchu i tylko z zasilaczem maliny miałem problem ale od zmiany śmiga stabilnie 24/7 od jakiegoś pół roku. Jak coś to pytaj, może pomogę.
@viruszg: Podobno warto zastąpić chromium przeglądarką kweb - będę testował jak sobie poradzi. Masz jakieś doświadczenia z pracą zdalną na malince? Zakładam, że Xrdp wystarczy ale może jest coś lepszego.