Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam ciężko zrobione 3 tys. zl oszczędności przez wakacje. Zastanawiam się w jaki sposób mógłbym pomnożyć ten kapitał przy niewielkim ryzyku.
Myślałem o inwestycji na giełdzie. Np. Ostatnio czytałem że akcje cdprojekt wzrosły na przestrzeni kilku lat od 5 do 60zl/akcje.więc jakbym teraz upchnal taki hajs więc może by mi się z tego zrobiło 35k zl. Ale to duże ryzyko tyle czasu w akcjach zamrozić. Dalej myślałem o bitcoinach ale ciężko przewidzieć trend i jak to będzie wyglądać.
W ogóle mój ojciec ma 100k ze sprzedazy działki i upchnal to w pko na lokate 1.2% czy coś koło tego... Jak myślę o takich lokatach to masakra. Przecież przy inflacji itd. To on po roku że 100k zrobi może 1k zl. Co to jest. A bank obraca tym hajsem i pewnie robi z tego miliony...
A te moje 3k to nie chciałbym stracic tylko pomnożyć a to zawsze jest ryzyko...
Proszę o pomoc i rady. Bez głupich tekstów typu lepiej oddaj mi lub kup zupy romana w ramach loterii.
#biznes #ekonomia #bitcoin #gielda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mam ciężko zrobione 3 tys. zl oszcz...

źródło: comment_2wCsySQosPLkvVGvpFKt53LlM29004q3.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BTC jest jeszcze większym ryzykiem


@AnonimoweMirkoWyznania: największym ryzykiem jest słuchać troli, którzy chcą Cię zmylić. Powtarzam, tylko bitcoin. Posłuchaj teraz a podziękujesz pod koniec roku kiedy cena jednego bitcoina osiągnie około $2500 albo i więcej.
  • Odpowiedz
największym ryzykiem jest słuchać troli, którzy chcą Cię zmylić. Powtarzam, tylko bitcoin. Posłuchaj teraz a podziękujesz pod koniec roku kiedy cena jednego bitcoina osiągnie około $2500.


@pawlo74: czyli mówisz, że ten kto ma bitcoiny to niech nie sprzedaje(a ten kto nie ma bitcoinów niech kupuje) i pod koniec roku przewidujesz 2500$?
  • Odpowiedz
@SynuZMagazynu: tak nigdy w życiu żadnego gówna kontrolowanego przez rządy. Nigdy nie wiesz kiedy sytuacja polityczna zmieni się a Twoje akcje pójdą do śmietnika. Masz przykład ostatnio, omało puczu w Polsce nie było albo Brexit czy Trump albo zestrzelenie ruskiego myśliwca przez Turcję, nawet wojna. Wszystko to powoduje wzrost ceny BTC.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: z 3 tys nie poszalejesz niestety a jak chcesz isc na gielde to musisz liczyc sie ze stracisz
powiem ci jak to wygladalo u mnie - kupilem cdprojekt po 15 zl (za 100tys) I nie wytrzymnalem, sprzedalem po 20-25, widzisz jaka cena teraz
kupilem kghm po 108, (800 akcji) podskoczylo do 130, trzymalem I nagle spadlo do 50... kilkadziesiat tysiecy w plecy...glupi nie dokupilem, teraz jest po 127,wiec jest ok...
podobnie z 11bit - kupilem po 77zl...I spadlo do 50...trzymalem, dokupilem, nerwowka byla...mialem ich za prawie 200tys...jakbym trzymal do teraz mialbym 200tys do przodu a sprzedalem po 100-110:(

gielda jest dla tych ktorzy lubia nerwy I ktorzy moga stracic kase...ja moglbym zarobic w zeszlym roku million jaklbym tylko trzymal akcje
  • Odpowiedz
@SynuZMagazynu Bitcoin to stabilność. Wbrew pozorom. Ceny się wahają, ale nikt tu nie mówi o graniu bitcoinem i spekulacjach. Kupić i zostawić na miesiące czy lata. Ja mam prostą filozofię, teraz studiuję, za dużych dochodów nie mam, więc pomału, na tyle na ile mnie stać odkładam w bitcoinie. Za jakieś 5-10 to co teraz odłożę będzie strzelam wartę co najmniej 10 razy tyle co teraz. A jeśli miałbym nawet wszystko stracić
  • Odpowiedz
Dołóż 300k i zainwestuj w złoto


@invtraveler: a ile musi mieć na przechowanie tego złota? Wielki sejf, armia ochroniarzy albo oddanie komuś w przechowanie czyli tak naprawdę powierzenie swoich pieniędzy komuś. Pieniądze, których nie kontrolujesz nie są twoimi pieniędzmi.
  • Odpowiedz
@pawlo74: @blask_jutrzenki: Bitcoin nie ma żadnej wartości. to tylko spekulacja. poczekaj aż ten twój twórca sratoshi wysypie to co ma, czyli połowę wszystkich wykopanych bitcoinów to będziesz miał okrągłe zero. aż ci się zlecenia kupna we wszystkich giełdach świata pokończą. Tak widzę tego waszego shitcoina.
  • Odpowiedz
@invtraveler: już chciałem dać plusa ale napisałeś, że zwróci się. Złoto to przeżytek poza tym banksterzy kontrolują go kompletnie. Nie zwróci się bo odkąd wynaleziono bitcoina złoto dobre jest tylko jako surowiec do przemysłu, elektroniki, biżuterii, itp. Tyle. Wartość złota będzie spadać proporcjonalnie do wzrostu ceny bitcoina.
  • Odpowiedz
@pawlo74: polecam poczytać historię twojego shitcoina zanim zaczniesz ludzi naciągać.

W styczniu 2009 roku powstał pierwszy blok Bitcoinów, nazywany blokiem początku (Genesis block), czasami oznaczany także jako Block 0. Sześć dni później uruchomiony został Bitcoin w wersji v0.1. W tym momencie zaczęła się historia najpopularniejszej dziś kryptowaluty. Do końca 2009 roku dodano jeszcze 32 tys. bloków, co przełożyło się na ogólną liczbę 1,62 mln Bitcoinów. Wszystkie transakcje są dostępne publiczne
  • Odpowiedz
@SynuZMagazynu: Może mniej może więcej :P w ostatnie 2 tygodnie wartość wzrosła o 200$, tym razem już bardziej stabilnie niż miesiąc temu co daje duże szanse na utrzymanie przy tym kursie.

pawlo74 ma rację i 2500$ albo i nawet więcej jest wysoce prawdopodobne
  • Odpowiedz