Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam ciężko zrobione 3 tys. zl oszczędności przez wakacje. Zastanawiam się w jaki sposób mógłbym pomnożyć ten kapitał przy niewielkim ryzyku.
Myślałem o inwestycji na giełdzie. Np. Ostatnio czytałem że akcje cdprojekt wzrosły na przestrzeni kilku lat od 5 do 60zl/akcje.więc jakbym teraz upchnal taki hajs więc może by mi się z tego zrobiło 35k zl. Ale to duże ryzyko tyle czasu w akcjach zamrozić. Dalej myślałem o bitcoinach ale ciężko przewidzieć trend i jak to będzie wyglądać.
W ogóle mój ojciec ma 100k ze sprzedazy działki i upchnal to w pko na lokate 1.2% czy coś koło tego... Jak myślę o takich lokatach to masakra. Przecież przy inflacji itd. To on po roku że 100k zrobi może 1k zl. Co to jest. A bank obraca tym hajsem i pewnie robi z tego miliony...
A te moje 3k to nie chciałbym stracic tylko pomnożyć a to zawsze jest ryzyko...
Proszę o pomoc i rady. Bez głupich tekstów typu lepiej oddaj mi lub kup zupy romana w ramach loterii.
#biznes #ekonomia #bitcoin #gielda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mam ciężko zrobione 3 tys. zl oszcz...

źródło: comment_2wCsySQosPLkvVGvpFKt53LlM29004q3.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: @sokytsinolop: Nie słuchaj takich sugestii. Nie ma nic gorszego niż rozpoczynanie inwestycji od "poważnej" gotówki czyli 100k. Mam znajomego, który zainwestował tysiąc złotych w CDR jak były po 40 zł za akcję.
Teraz uwaga. Kupić to CDR mogłeś jak był 5-10 zł i to była bezpieczna inwestycja, teraz przy 60 zł jest obarczona dużym ryzykiem. Możesz oczywiście sporo zarobić, ale też stracić. Nie ma bezpiecznej i mało
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli małe ryzyko to na pewno nie bitcoin, bo w ciągu miesiąca może być zarówno 3 razy droższy jak i 10 razy tańszy. Jeśli chodzi o giełde/akcje to inwestowałbym w energetyki, zaliczyły bardzo duże spadki w ostatnim czasie, a jak wiadomo najlepiej kupować na dole. Wygląda na to, że trend się odwrócił.

szanuję chęci, ale mi się wydaje że 3k to są gównopieniądze na inwestycje


@sokytsinolop: mi
  • Odpowiedz
Myślałem o inwestycji na giełdzie. Np. Ostatnio czytałem że akcje cdprojekt wzrosły na przestrzeni kilku lat od 5 do 60zl/akcje.więc jakbym teraz upchnal taki hajs więc może by mi się z tego zrobiło 35k zl.


@AnonimoweMirkoWyznania: akcje CDP tak wzrosły, bo kto miał wiedzę/szczęście zainwestował wtedy, a teraz sprzedaje ludziom z takimi pomysłami jak twój ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz