Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam ciężko zrobione 3 tys. zl oszczędności przez wakacje. Zastanawiam się w jaki sposób mógłbym pomnożyć ten kapitał przy niewielkim ryzyku.
Myślałem o inwestycji na giełdzie. Np. Ostatnio czytałem że akcje cdprojekt wzrosły na przestrzeni kilku lat od 5 do 60zl/akcje.więc jakbym teraz upchnal taki hajs więc może by mi się z tego zrobiło 35k zl. Ale to duże ryzyko tyle czasu w akcjach zamrozić. Dalej myślałem o bitcoinach ale ciężko przewidzieć trend i jak to będzie wyglądać.
W ogóle mój ojciec ma 100k ze sprzedazy działki i upchnal to w pko na lokate 1.2% czy coś koło tego... Jak myślę o takich lokatach to masakra. Przecież przy inflacji itd. To on po roku że 100k zrobi może 1k zl. Co to jest. A bank obraca tym hajsem i pewnie robi z tego miliony...
A te moje 3k to nie chciałbym stracic tylko pomnożyć a to zawsze jest ryzyko...
Proszę o pomoc i rady. Bez głupich tekstów typu lepiej oddaj mi lub kup zupy romana w ramach loterii.
#biznes #ekonomia #bitcoin #gielda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mam ciężko zrobione 3 tys. zl oszcz...

źródło: comment_2wCsySQosPLkvVGvpFKt53LlM29004q3.jpg

Pobierz
  • 122
@AnonimoweMirkoWyznania: Do tak długiego trzymania to nerwy ze stali (gdy będą spadki) a najlepiej ban na serwis transakcyjny na te 3 lata.
No i faktycznie 3k to na jedną-dwie spółki. CD Projekt sobie rośnie, ok. Ale trzeba mieć farta żeby dobrze się załapać. Zobacz sobie na takie 11 Bit Studios. Jeśli to Twoje jedyne oszczędności, to raczej podzielić to- 1,5 giełdy i połowa fundusz pieniężny (% niski, ale względnie pewny).
@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy na ile czasu chcesz zamrażać. Jak długo terminowo (kilka lat do kilkunastu a nawet kilkudziesięciu) to kup sobie akcje spółki dywidendowaej która regularnie płaci. Np. takie PZU. Będziesz rocznie dostawał udział w zyskach 5-7% swojego wkładu a do tego na przestrzeni lat PZU może urosnąć o 20% minimum to sprzedasz i kupisz inną spółkę albo poczekasz aż spadnie albo nie sprzedasz.