Wpis z mikrobloga

Jeżeli mam być szczery to nie rozumiem tego hejtu na moderację w sprawie banowania osób plusujących treści pedofilskie. Plus jest jednoznaczny w moim odczuciu z tym czy coś mi się podoba czy nie. Dlatego osoby, które zaplusowały tamte obrazki niejako przyznały się do swoich chorych odchyłów. Moim zdaniem bardzo dobrze, że zostały usunięte ze społeczności. Dobrze jeszcze byłoby, żeby ich działaniom w sieci dobrze przyjrzała się policja, bo #!$%@? wie czy same sobie takich foteczek nie wyszukują. Dziękuję dobranoc.

#afera #nierozumiemhejtu #plusikdlamoderacji
  • 21
@burzovsky: a co jeśli zaplusował skrypt jak w #nocplusow albo ktoś zaplusował treść którą autor wpisu zmienił na nielegalną - w ciągu pierwszych minut jest możliwość edycji, co wtedy? Albo jak ktoś plusnął z rozpędu? Niech wsadzają pedofili, a nie zwykłych pajaców wykopków, nie udowodnisz że zaplusowali świadomie, nie należy ich stawiać na równi tak jak to robi moderacja.
@pitrek136: Akurat za botami plusującymi wszystko też nie będę płakał. Po co to robić? Zresztą, wyjaśnienia złożą na policji i tak pewnie nikomu nic nie udowodnią, bo tak jak piszesz, jeden powoła się na bota, drugi na przypadek. Ale prześwietlenie sieciowej działalności nie zaszkodzi, może akurat złapią jakiegoś śmieszka co lubi małe dzieci.
@burzovsky Przypadkowy plus w apce często mi się zdarza, poza tym czasami można zaplusować, by łatwo coś odnaleźć, oczywiście są ulubione, ale osobiście czasami daje plusa.
@burzovsky To może wszystkich prześwietlić zapobiegawczo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak serio, to z lolicką nie będzie problemu, ale po co dali permy to ja nie rozumiem. Zielonka dla afery od 2 godzin to jedno, ale użytkownik od lat za jednego plusa to przesada
@burzovsky: do tej pory myślałem, ze to głupie ze na policję za plusa podali ale jeżeli jedyna konsekwencja będzie przeglądanie aktywności w internecie to ma to sens. Nie popieram karania kogokolwiek za samego plusa
@burzovsky Przemyślałem. Oczywiste, że będzie afera, więc człowiek jest ciekawy afery. To nocna przecież, tam siedzą ludzie, którzy się okropnie nudzą. Jeśli by był ciekawy zdjęcia to by sobie zapisał.
@burzovsky: A to była jakaś afera przed tą o zbanowanie plusujących? Bo kiedyś też już była akcja że cp wisiało w gorących do 6 rano i chyba poza zgłoszeniem zielonki co to wrzucił nic więcej o tym nie słyszałem.
@cup12552: ależ złamali. Propagowanie treści pedofilskich jest przestępstwem. Promowanie czegoś na główną stronę jest propagowaniem. Oczywiście jest to kruche i łatwe do obalenia ale przy sumiennym policjancie z pewnością do sprawdzenia. Nie ma co porównywać wykopywania pasty do wykopywania treści pedofilskich, kompletnie inny kaliber.
@burzovsky: Tak, tylko że część tych ludzi zaplusowała to swoim skryptem, albo może i przypadkiem. Te osoby zostały publicznie nazwane pedofilami. Gdybym był wśród nich, pozwałbym wykop o zniesławienie, a odszkodowania za takie rzeczy są wysokie. Totalny brak profesjonalizmu ze strony moderacji.
@burzovsky: Owszem OPka tamtego tematu powinny bagiety dorwać ale prześwietlanie historii internetowej plusujących ? Może od razu zróbmy ogólnopolską akcje "znajdź trolla i pirata" uuaaa 3 miesiące temu był pan na zatoce 5 lat w zawieszeniu. Ja #!$%@?ę jeszcze trochę i odepnę internet dla własnego bezpieczeństwa. Raz wykopki zadzwoniły na policje bo Foliarz zrobił całkiem zabawny żarcik innym razem Bazyliszce okno poobijali ehh tęsknie za starym internetem gdzie wszyscy mieli luz