Wpis z mikrobloga

Mireczki!
Punto mi umiera! Co mu może być?

Normalnie zapalił.
Zauważyłem, że kontrolka ostrzegająca o wyłączonej poduszce powietrznej pasażera się nie świeci (a potrzebowałem wyłączoną), więc wyłączyłem silnik, wyłączyłem poduszkę i próbowałem znowu odpalić.

Nie da rady.

Zamiast się włączyć, to buczy.
Buczy dopóki nie przekręcę z powrotem kluczyka do pozycji "wyłącz silnik".

Co to się dzieje?

#pytanie #pytaniedoeksperta #motoryzacja #samochody #fiat #punto #fiatpunto
  • 18
@sorhu: raczej skojarzyłem to z zabezpieczeniem pasażera. Że jeśli poducha wyłączona, to nie chce odpalić. Po co go palisz na włączonych światłach? Powyłączaj wszystkie źródła ciągnące prąd i wtedy spróbuj. Gdzieś Ci coś zwarcie robi, albo rozrusznik padł. Rozrusznik i alternator to zawsze były najsłabsze strony Fiata.
@sorhu: Sprawdz akumulator albo alternator. Miałem to samo z moją corsą. Świeciła mi się dioda od poduszki i okazało się, że powoli zdychał mi akumulator bo nie było ładowania. Do domu oczywiście nie dojechałem.
@sorhu: Zobacz czy wszystkie przekażniki są okej, kumpel miał podobny problem w stilo i było holowanie do serwisu, okazało się że padł rozrusznik. Ale wtedy czytałem że może być to też jeden z przekażników (to jest własnie to buczenie najprawdopodobniej)
@sorhu: wroc tym kluczykiem od poduszki spowrotem jak bylo - mozesz miec zwarcie tam i dlatego caly uklad glupieje . Co to tak buczy ? Wentylator chlodnicy , wentylator wewnatrz ? skad sie ten dzwiek wydobywa ?
@szaremyszki Zmiana opcji poduszki nic nie daje.
A co do źródła buczenia, to domyślam się, że spod maski nie jest satysfakcjonującą odpowiedzią. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sorhu: no ale chyba jestes w stanie ogarnac czy wentylator z przodu auta czy nadmuch w aucie (daj na zero pokretlo) czy gdzies w silniku . Wsadz leb pod maske i sluchaj .Moze silniczek krokowy na przepustnicy. Zdejmij kleme z akumulatora na moment