Wpis z mikrobloga

@unstyle Tak niskie podatki są tam obecne. Przestrzega się tam przepiow dotyczących działalności gospodarczej zawartych w Koranie. Zachowuje się także równowagę między dobrem jednostki a społeczeństwem. Wedle Islamu ziemia stanowi własność Boga lecz jest ona dopuszczona do korzystania przez wiernych. W społeczeństwie muzułmańskim utrzymuje się jednostki słabsze. Osoby chore czy bezdomne są utrzymywane ze specjalnego podatku "zakat" W islamie każdy bogaty musi oddać tylko 2,5% na ten cel. Każdy muzulmanin ma wybór
@Rozpustnik: chyba ci to Cjerowski powiedział. W Koranie są nawoływania do zabijania, nawet usprawiedliawiania morderstw. Jako ciekawostkę powiem, że jest nawet zakaz uprawiania seksu z kobieta w czasie menstruacji i w tym samym rozdziale opisane jak ominąć ten zakaz, wypychając jej łono specjalnym materiałem, i wtedy można. Nie mają niższych podatków niż w tradycji judaizmu czy tych znanych z Ewangelii, a wobec niewiernych mogą nakładac takie, żeby doprowadzić do ubóstwa.
@Rozpustnik: mieszkałem i pracowałem w Jordanii i Egipcie, mieszkałem w Polsce z Egipcjaninem, znam wielu muzułmanów, Koptów i innych z tamtych rejonów, ale muszę się przepychać z jakimś znawcą teoretykiem.
@Lele Co z tego, że znasz paru muzułmanów nic to nie świadczy o opinii na temat całego świata islamskiego dostarczają Ci jedynie bardzo mały zakres wiedzy na ich temat. Aby ich poznać całkowicie należy studiować latami ich historię, kulturę a najlepiej to się tam urodzić.
@Rozpustnik: przestudiuj najpierw fragment, który ci podałem, albo cokolwiek związanego z islamem. Bo na razie znasz tylko "nie zabijaj", a tego z kolei w Koranie cięzko się doszukać. Możesz studiować latami cokolwiek chcesz, ale potem możesz i tak się zdziwić w kontakcie z nimi. I żeby nie było: znam bardzo różnych.