Wpis z mikrobloga

Gorąco polecam użytkownikom #mi5

https://forum.xda-developers.com/mi-5/development/rom-cyanogenmod-14-1-xiaomi-mi-5-t3501971

Lineage OS 14.1 oparte o Android 7.1.1. Przed instalacją polecam zmienić format partycji data, system, cache na f2fs - najnowszy możliwy format, najszybszy zarazem. Przy ewentualnym powrocie na MIUI trzeba znów przywrócić w ten sam sposób EXT4. Wszystko śmiga jak szalone, nie ma błędów które były na CM 14.1. Build na razie ma status nieoficjalnego, ale kwestia czasu jak stanie się official :)

No i ważne - przy zmianie na F2FS ulega wykasowaniu pamięć wewnętrzna, pomimo braku formatu Internal Storage. Moim zdaniem gra warta świeczki. Po zmianie na F2FS rom instalujemy poprzez USB OTG lub ADB Sideload.

Jedyny minus to brak możliwości wyłączenia drugiej karty sim, więc rom dla osób ciągle korzystających z dwóch kart bądź tylko jednej.

#xiaomi #android #lineageos
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@qmox: 1 - działa okej, żadnych różnić względem MIUI w mojej opinii
2 - tak
3 - nie, bo odblokowany BL
4 - zawołam później :)
5 - moim zdaniem okej, ale najlepiej samemu sprawdzić, jeden rabin powie tak, drugi powie nie
6 - z tego co mi się wydaje wystarczy paczkę wgrać przez recovery z supersu
  • Odpowiedz
@SquashPL: a dla osoby która nigdy się nie bawiła w to, nie ma pojęcia co to jest bootloader ani co to f2fs- dałbyś linki do poradników prostych krok po kroku co zrobić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@qmox: Gdzieś czytałem, że Android Pay będzie działało tylko na stockowym oprogramowaniu, a jeśli siedzisz na xiaomi.eu, to stockowe ono nie jest.

Backup wszystkiego w TWRP i wracasz w ciągu "2 kliknięć". ;)
  • Odpowiedz
@qmox: Ściągasz ARM64, wersja 7.1. Polecam paczkę Aroma, bo sam decydujesz o tym, co instalować, a co nie. Możesz też wywalić niepotrzebne apki z samego romu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Przwoj
@qmox
Dzisiaj wgrałem i takie uwagi:
1) f2fs nie działa na /system, przy wgrywaniu romu jest automatycznie formatowane do ext4, ale miałem z tym jakieś problemy. Więc polecam zmienić format tylko /cache i /data.
2) Nie warto też używać adb sideload. Wystarczy restart recovery by znów zwyczajnie przenosić pliki z
  • Odpowiedz