Wpis z mikrobloga

Czy klasyczne zimowe buty muszą być ocieplane by zapewnić doskonały komfort termiczny zimą? Nie.

Doskonałym tego przykładem są buty szyte metodą #goodyearwelted. To zasługa doskonałej izolacji termicznej, odpowiada za to warstwa korka, która znajduje się pomiędzy podeszwą a podpodeszwą.

Warto dodać, że buty wykonane tą metodą #!$%@?ą się ponadprzeciętną trwałością. Jeśli w prosty sposób zadbacie o nie posłużą wam co najmniej 20 lat :)

Na zdjęciu trzewiki Carlos Santos. Więcej propozycji butów zimowych na naszej stronie.

#ubierajsiezwykopem #modameska #klasycznaelegancja #klasycznebuty #carlossantos #goodyearwelted #buty
Pobierz
źródło: comment_5DnqqmLFOQafKbtcEqMRS5eMecFzFr4j.jpg
  • 90
@klasycznebutypl piekne, musze sie do was wybrac. Wrzeszcz si ?

@franaa ja jeti, a ja właśnie w jeszcze mniej izolowanych jestem i jest mi bardzo komfortowo. Jasne że mogę założyć ocieplone timberlandy ale przy mojej pracy to jak się zagotuje Weź pod uwagę że większość społeczeństwa Pracuje jednak Indoor. Kazdemu wg potrzeb xD
@Radiativ: Soli da się pozbyć. Dawno dawno temu też miałem taki problem. Obecnie stosuję odsalacze. Ważne jest również by buty odpoczywały na pełnych cedrowych prawidłach. Po zastosowaniu odsalacza trzeba je nakremować i wypasować. Tak zabezpieczone buty dadzą sobie radę z solą na ulicy. Jeśli jednak nadal problem soli nie daje spać polecamy kaloszki na buty:
Pobierz
źródło: comment_MNS3sCawKRi8Mn9w7w17tMxcicSBugCu.jpg
@klasycznebutypl: 3 lata temu wykosztowałem się na buty szyte metodą Goodyear welt od Gordon & Bros i nie żałuję żadnej złotówki. Buty potrzebowały dłuższego czasu, żeby dostosować się do stopy, za to teraz są MEGA wygodne. Raz wziąłem je nawet na zwiedzanie Portugalii wczesną wiosną, bo tak dobrze mi się w nich chodzi.

@klasycznebutypl Przy -20 to ten korek sobie można w dupe wsadzić, bo inaczej się zesrasz z zimna i
@klasycznebutypl: nie przekonacie mnie, ze przy dzisiejszych temperaturach (u mnie -7 stopni) będzie mi ciepło w takich butach. Pewnie sprawdza się dla kogoś kto jeździ samochodem i musi przebiec z parkingu do biura. Dla przeciętnego szaraczka, który jeździ komunikacja miejska i czeka pare minut na przystanku na autobus te buty nie sprawdza się.
@kasin Takie ciężko dostać, bo przeważnie mają domieszki. Ciepłe są też z angory, ale wiadomo w jaki sposób powstają, więc ich nie polecam. Poza tym, pewnie myślisz o gładkich skarpetach, które nie mają oczek, a niestety przy dzierganych takie występują dlatego napisałam, że warto włożyć pod nie cienką bawełnianą skarpetę.