Wpis z mikrobloga

#bonzo #klejnotmopsu #uszatylump #przemyslenia

Hype na Bonza osiągnął chyba masę krytyczną. Wykop mocno zaangażował się w śmieszkowanie z typa. Nie ukrywam, że czasem sam lubię się pośmiać z typa, ale skłania mnie to do raczej smutnej refleksji. TL;DR na dole, bo będzie sporo #!$%@? i wątpię, by wiele osób chciało to czytać.

Był dość dawno pisarz, który zwał się Gogol. Napisał on dramat pt. Rewizor. W skrócie historia ichniego Nikosia Dyzmy, tylko wiek wcześniej. Dramat ten między innymi jest satyrą na główne przywary narodu rosyjskiego. W jednej ze scen pada tam kluczowe pytanie, które niejako każe obejrzeć widzowi/czytelnikowi swoją duszę w lustrze i dokonać jej oceny (która w zamyśle autora z reguły wypada negatywnie, jeśli jesteśmy odpowiednio szczerzy).
Link do opisu motywu dramatu, w którym łatwo znajdziemy sam cytat. Polecam czytać po obejrzeniu filmiku, jeśli go nie znamy

Nasz bohater, zupełnie tego nieświadomy i osiągający swój efekt w sposób tragikomicznego przypadku, wypowiada słowa bardzo kluczowe. I choć porównanie jest dość odległe i mocno pod tezę, to myślę że niektórzy z was dostrzegą w tym jakąś prawdę.

No i ogunie tak mi się napisało i wysłało
bęc

Chodzi oczywiście o ostatnie zdanie-dwa, które Bonzo wypowiada do kamery.

r.....7 - #bonzo #klejnotmopsu #uszatylump #przemyslenia 

Hype na Bonza osiągnął c...
  • 3