Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki mam pytanie odnośnie urządzenia służącego za TV Box. Zastanawiam się co najlepiej się do tego nadaje. Myślałem o czymś między Orange Pi 2 (ze względu na cenę), Raspberry Pi 2 model B, a jakimś gotowym już TV Boxem (rozwiązanie najdroższe). Miałoby to działać pod Androidem. Oczywiście zależy mi przede wszystkim na Kodi i aplikacji Netflix. Gdyby działało Open VPN to byłoby już zupełnie fantastycznie. Proszę o pomoc #android #raspberry #orangepi #tvbox #komputery #majsterkowanie
  • 16
TV Box. Zastanawiam się co najlepiej się do tego nadaje. Myślałem o czymś między Orange Pi 2 (ze względu na cenę), Raspberry Pi 2 model B, a jakimś gotowym już TV Boxem


@danielinho: Raczej PI 2 bym odradził. Mam Rpi 3 -, na tym KODI 17 na LibreElec i laguje ;/ podczas odtwarzania full-hd interfejs "skacze" - przewijanie pól itp jest mocno zamulone, tak samo np wyszukiwanie napisów i poruszanie się
@danielinho: Też długo myślałem nad Tv boxem i w końcu wybrałem mi box'a z oficjalnym android TV, reszta tych boxów odtwarza youtuba, netflixa w 480p, zaś urządzenia z android Tv wspierają odtwarzanie w 4k. W zestawie masz całkiem dobrze działający pilot, więc oszczędzisz około 100zł na zakup takiego.
@kraluk: @danielinho: Ahh i android Tv ma opcję castowania obrazu z telefonu (tak jak chromecast) możesz wyświetlać zdjęcia, filmy itp. Mi box nie jest doskonały, ale w tej cenie chyba najlepsza opcja. Chyba, że nie szkoda Ci kasy to możesz kupic Nvidia shield. ;p
@sirgorn: Poczytaj sobie na reddit tag "androidtv" w US jest w oficjalnej sprzedaży. Generalnie jest tylko jedno usb, 8gb pamięci no i czasami wyskoczy jakiś błąd. Chociaż według mnie wszystko się poprawi gdy tylko wyjdzie oficjalna akutalizacja, a na pewno wyjdzie, bo ma oficjalne wsparcie od googla. Polecam też się zainteresować czymś takim jak Plex (domowe stremowanie)
69€ to jednak trochę dużo... Myślałem że ogarnę temat w miarę racjonalnie za kwotę do 30€. Głównie zależało mi na tym, żeby uniezależnić kompa od telewizora, no ale chyba sobie daruje.
@danielinho: lepiej weź tego z 2gb ramu. Godny uwagi również jest mini m8s II. To ten sam sprzęt. Obserwuj strony typu banggood, gearbest, średnio co tydzień jest promocja na te boxy. Nexbox a95x 2gb/16gb byl do kupienia za $40. To tylko kwestia czasu aż pojawi się nowa promocja. Patrz tylko żeby był android 6.0, bo na dniach wyjdzie nowa wersja kodi, która nie będzie wspierała starszych wersji androida.