Ma ktoś #orangepi zero w wersji 2? #raspberrypi lub malinę zero w wersji 2 i mógłby dla mnie coś przetestować? odpalić jeden plik. Będę wdzięczny za udostępnienie video jak to działa - czy płynnie (z licznikiem fps).
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

nandrolone
- 0
Patrzę, co ten sojak Jeff pieprzy, potem patrzę a tam...
cena RPI 5 16 GB skoczyla 3-krotnieXDDDDDDDD
23.08.2025 - 569,00 zł
Aktualnie ~ 1 449,00 zł
XDDDDDDDDDD
cena RPI 5 16 GB skoczyla 3-krotnieXDDDDDDDD
23.08.2025 - 569,00 zł
Aktualnie ~ 1 449,00 zł
XDDDDDDDDDD

RobinSchudl
via Wykop- 3
@Protectorx: lol. To trzeba mieć cos nie tak z deklem, żeby za tyle to kupić. Pewnie chwilowy problem z dostępnością. Ja bym zaczekał. Za 1500 mozna przebierać w mini komputerach.

konto usunięte via Wykop
- 3
@Protectorx: 569,00 zł to już było bardzo dużo za ten sprzęt
- 0
Mam DAC na i2s i chciałem go podłączyć pod orange pi one. I niby są jakieś poradniki do tego ale w nowej wersji systemu brakuje odpowiednich opcji. I jestem w sytuacji w której nie mam pojęcia jak coś zrobić a internet milczy.
I właśnie dlatego nie warto kupować egzotycznych urządzeń...
#orangepi #raspberrypi #elektronika
I właśnie dlatego nie warto kupować egzotycznych urządzeń...
#orangepi #raspberrypi #elektronika
źródło: obraz
Pobierz@K-S-: Punkt pierwszy: po co? Wbudowany kodek jest całkiem dobry, prawdopodobnie lepszy niż jakieś podróbki od Wun Hung Lo.
Dodaje się kodek do dts/dtb, w przypadku "głupiego" kodeka:
Dodaje się kodek do dts/dtb, w przypadku "głupiego" kodeka:
sound_i2s {
compatiblePowinien działać z tym samym sterownikiem, podobnie jak np. z ES9023.
Nie wiem co można włączyć w armbian-config, może jest tam coś sensownego.
Ja bym tego nie komplikował i - jeżeli nie są naprawdę potrzebne 2 lub 3 niezależne wyjścia stereo - używał tylko kodeka wbudowanego w H3.
Nie wiem co można włączyć w armbian-config, może jest tam coś sensownego.
Ja bym tego nie komplikował i - jeżeli nie są naprawdę potrzebne 2 lub 3 niezależne wyjścia stereo - używał tylko kodeka wbudowanego w H3.
Czy jest jakaś alternatywa dla Raspberry PI 5 8GB, poniżej 350zł? Bo patrzę na rynek, to nawet orange pi z tylą ilością ramu jest droższe obecnie.... :(
#orangepi #raspberrypi #arm #homelab
#orangepi #raspberrypi #arm #homelab
Czy jest jakaś alternatywa dla Raspberry PI 5 8GB, poniżej 350zł?
@new-object: używany terminal dell ( ͡º ͜ʖ͡º)
@new-object: cóż, radxa i podobnych jest dużo, ale w tej cenie to faktycznie może być kłopot. Natomiast wirtualna arm'owa maszyna na AWS to grosze
- 0
Aktualnie na aliexpresie (nawet bez użycia dodatkowych kodów) jest dostępne OrangePi zero 3 1GB za ~12$
Używa ktoś tego? Do czego?
Jedyne, do czego by mi pasowało - to Volumio, ale jedyne obrazy na tą platforme są "unofficial" sprzed 2 lat, ch.wie co to warte i co z tym będzie dalej.
Za podobną cenę mam Wyse3040 x86-64 - na którym wszystko śmiga normalnie(j). Jedynie brak GPIO trochę ;/
#orangepi #
Używa ktoś tego? Do czego?
Jedyne, do czego by mi pasowało - to Volumio, ale jedyne obrazy na tą platforme są "unofficial" sprzed 2 lat, ch.wie co to warte i co z tym będzie dalej.
Za podobną cenę mam Wyse3040 x86-64 - na którym wszystko śmiga normalnie(j). Jedynie brak GPIO trochę ;/
#orangepi #
Mirki polećcie jakiś #mikrokomputer - chce go podpiąć do monitora w garażu, żeby przeglądać serwisówki w pdf i jakieś filmy na YouTube - czyli nic skomplikowanego. Które #raspberrypi albo #orangepi by się nadało? Szukam czegoś najtańszego (bo wiem, że np. #rpi3 ogarnie) bo na pewno są jakieś w miarę wydajne #komputery w kompaktowej formie o których nie mam pojęcia.
Wie ktoś jak z Orange Pi 5? Można to legalnie na firmę sprowadzać czy lepiej nie? Coś kojarzę, że brak certyfikacji jest problemem?
#orangepi #raspberrypi
#orangepi #raspberrypi
@rafal-niemiec111: sprowadzic to se mozesz. Tylko jak chcesz wprowadzić do obrotu to lepiej żeby urządzenie spełniało wymogi.
@rafal-niemiec111: z tego co widzę to Orange Pi 5 nie ma certyfikacji CE. Nie można tego legalnie sprowadzać bez zrobienia takiej certyfikacji - możesz sam zlecić takie badania, ale tanie nie są. Brak certyfikacji to kara + wycofanie sprzętu z dystrybucji, więc to co zarobiłeś będziesz musiał zwrócić
- 0
próbował ktoś z was zrobić z malinki pico zdalną klawiaturę?
chodzi mi o zdalne połączenie do malinki podłączonej do kompa i emulowała klawiaturę.
ja siedzę przed kompem łącze się z malinką podpiętą po usb do jakiegoś kompa która wysyła każdy klawisz który klikam
#raspberrypi #orangepi #diy #programowanie #elektronika
chodzi mi o zdalne połączenie do malinki podłączonej do kompa i emulowała klawiaturę.
ja siedzę przed kompem łącze się z malinką podpiętą po usb do jakiegoś kompa która wysyła każdy klawisz który klikam
#raspberrypi #orangepi #diy #programowanie #elektronika
@mati1990:
to zdecydowanie ponad możliwosci pico... minimum rpi zero potrzebne, najlepiej z wifi:
https://randomnerdtutorials.com/raspberry-pi-zero-usb-keyboard-hid/
próbował ktoś z was zrobić z malinki pico zdalną klawiaturę?
to zdecydowanie ponad możliwosci pico... minimum rpi zero potrzebne, najlepiej z wifi:
https://randomnerdtutorials.com/raspberry-pi-zero-usb-keyboard-hid/
#domoticz #homeassistant #orangepi #raspberrypi
http://www.orangepi.org/orangepiplus2/
Mam w szufladzie stare Orange Pi Plus 2.
Wykorzystał bym go jakoś, żeby się nie marnował i zastanawiam się, czy da radę na tym postawić Domoticz, ewentualnie HA.
http://www.orangepi.org/orangepiplus2/
Mam w szufladzie stare Orange Pi Plus 2.
Wykorzystał bym go jakoś, żeby się nie marnował i zastanawiam się, czy da radę na tym postawić Domoticz, ewentualnie HA.
@adrian_krc: Dietpi.com sprawdź
#raspberrypi #bananapi #orangepi
Na botlandzie kryzyz z płytkami raspberry / bannana / orange. Skąd bierzecie mikrokomputery ARM? Raczej Raspberry Zero mnie za bardzo interesuje. Raczej coś ala RaspberryPi w wersji 3 i wzwyż
Na botlandzie kryzyz z płytkami raspberry / bannana / orange. Skąd bierzecie mikrokomputery ARM? Raczej Raspberry Zero mnie za bardzo interesuje. Raczej coś ala RaspberryPi w wersji 3 i wzwyż
#orangepi #raspberrypi #ai
Siemanko chciałbym sie spytac was czy orange pi stick ai lite bedzie współpracował z raspberry pi 4b. Czy jest jakis tani sposób na podbicie fps z tensorflow lite mobilenet quantize. Probowałem niskopoziomowo na c++ i udało mi się 10 fps osiągnąć. Ale chyba kie warto bo mała społeczność opencv i tflite przy c++. Chciałbym zrobić pedestrian detect i tylko to na razie mnie
Siemanko chciałbym sie spytac was czy orange pi stick ai lite bedzie współpracował z raspberry pi 4b. Czy jest jakis tani sposób na podbicie fps z tensorflow lite mobilenet quantize. Probowałem niskopoziomowo na c++ i udało mi się 10 fps osiągnąć. Ale chyba kie warto bo mała społeczność opencv i tflite przy c++. Chciałbym zrobić pedestrian detect i tylko to na razie mnie
#diy #orangepi #raspberrypi
Murki mam taki komputer. Podłączyłem + i - jak zaznaczyłem, ale dioda po podaniu 5V się nie świeci - źle podłączyłem? Według dokumentacji + w środku wtyczki, nie wiem czy nie powinienem zrobić coś z tym trzecim pinem?
http://www.orangepi.org/orangepilite/
Murki mam taki komputer. Podłączyłem + i - jak zaznaczyłem, ale dioda po podaniu 5V się nie świeci - źle podłączyłem? Według dokumentacji + w środku wtyczki, nie wiem czy nie powinienem zrobić coś z tym trzecim pinem?
http://www.orangepi.org/orangepilite/
źródło: comment_1612106226KnV0nTEO6hmwF2jY2zQWVw.jpg
Pobierz- 1
@szczesliwa_patelnia: możesz zasilić po prostu podając 5V na port GPIO, to jest mocno niezalecane (nie masz żadnej ochrony i możesz spalić urządzenie), ale powinno zadziałać (kiedyś tak musiałem zasilić malinkę i zadziałało). Popatrz np. tu https://www.youtube.com/watch?v=4zICevDOhr8
Pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
@szczesliwa_patelnia: https://forum.armbian.com/topic/5818-powering-the-opi-zero-via-gpio/ - tu też jest podlinkowany filmik z podpięciem alternatywnego zasilania.
- 1
Zastanawiam się nad wyborem #sbc do kontroli #smarthome. Planuje na nim zainstalować #homeassistant. #raspberrypi jest najpopularniejsze ale są alternatywy z wbudowaną pamięcią eMMC np. #orangepi, #bananapi, FriendlyARM NanoPi, …
Stąd #pytanie, co polecacie?
Stąd #pytanie, co polecacie?
- 1
@pangolin: wszystko co jest klonem rpi, niby lepsze bo ma sata/emmc itd, ale jeśli chodzi o wsparcie community i ogólną stabilność to jest dużo gorzej
- 1
@pangolin: możesz mieć farta i wszystko będzie stabilne, do automatyki w domu itd osobiście nie zdecydowałbym się na zamienniki. Moje rpi4 w ciągu roku zaliczyło ze 3 rebooty i to tylko przez brak prądu. Rpi 3b działało ze 2 lata zanim nie musiałem go przenieść. O takim orangepi nie mogę tego samego powiedzieć, tam system potrafił zaliczyć reboot bez powodu, lub niektóre funkcje typu głupia obsługa dysku po usb potrafiła
- 0
@szczesliwa_patelnia: co to robi?
- 0
#orangepi #raspberrypi
Witam Chciałem się spytać czy nie lepiej kupić orange pi 4b . Z tego co czytałem to jest lepsza specyfikacja.A jak ze wsparciem jest na tej platformie. Zależy mi na dużej mocy obliczeniowej.Chciałbym zrobić projekt na openCV i potrzebna będzie duża płynność kamerki. Z tego co się orientowałem orange w podobnej cenie co rpi.
Witam Chciałem się spytać czy nie lepiej kupić orange pi 4b . Z tego co czytałem to jest lepsza specyfikacja.A jak ze wsparciem jest na tej platformie. Zależy mi na dużej mocy obliczeniowej.Chciałbym zrobić projekt na openCV i potrzebna będzie duża płynność kamerki. Z tego co się orientowałem orange w podobnej cenie co rpi.
- 0
@kamil-struzek: nie wiem jak z szybkością urządzenia, ale ze wsparciem średnio. Wszystko praktycznie jest pisane pod rpi. Niby działa pod Orange, ale nie do końca. Często jakieś szczegóły psują cały efekt. Sterowanie gpio też kłopotliwe. Są biblioteki pod Orange, ale już programy pod rpi. Bierz rpi, masz wtedy święty spokój i sporo nerwów zaoszczędzonych.
#linux #raspberrypi #orangepi #programowanie #gpio
Mirki, ktos moze mi podzucic jakis tutorial czy cos do poczytania na temat konfigurowania portow GPIO?
Rozni sie to czyms od GPIO w raspberry? Ogolnie dzialaja i chcialbym je zaprogramowac.
Mirki, ktos moze mi podzucic jakis tutorial czy cos do poczytania na temat konfigurowania portow GPIO?
Rozni sie to czyms od GPIO w raspberry? Ogolnie dzialaja i chcialbym je zaprogramowac.
źródło: comment_wxQQ4pHG9Y0VqfTlVqMH4Lw264RDgVo6.jpg
Pobierz- 1
Przez USB xD, nie wiem tylko ile to pradu bedzie zjadac, podlaczenie przez WiFi z komputerem, komputer jako Host
@Intex_Inc: Oragne pi nie ma gniazda na osobną kamerę. Mimo wszystko taką bardziej polecam. Kiedyś jak pisałem skrypt fotopułapki to kamera na usb potrafiła mi się wyspać. Testowałem 3 różne. Po za tym na usb na pewno zje ci więcej prądu i te modułowe są dosyć tanie. Tylko też nie wiem
Mirki, wie ktos moze czy sterowanie pinami GPIO w OrangePI rozni sie cos od RaspberryPI?
Ogolnie chodzi mi o to, ze chce zrobic sobie auto sterowane przez WiFi (ogolnie siec) no i lezy mi od kiedys OrangePI PC2, chce tam postawic ARMbian, apacha z serwerem kamerki internetowej i DNSmasq (OrangePI jako host)i wykorzystac skrypty do sterowania oswietlenie w domu, z tym, ze zamiast swiatelek beda silniczki, i chodzi mi o to

- 0
Odpaliłem sobie OrangePi 2G-IoT na jakimś ich Ubuntu, po niemałej walce w wieszającym się przy starcie systemem (okazało się że trzeba wywalić alsa-utils) połączenie wlan przedstawia się kiepściutko, wiele razy potrzebny był reboot. Kupiony kiedyśtam BananaPi ma uptime → ∞, a stoi na nim samba, vpn, tvheadend i kupę innych śmieci. Nie ta liga.
Fakt, to coś kosztuje 6 dych, no i ma gsm-a onboard, którego jeszcze sprawdzę.
#orangepi #
Fakt, to coś kosztuje 6 dych, no i ma gsm-a onboard, którego jeszcze sprawdzę.
#orangepi #
źródło: comment_2cMAHvuN6nfEJHrtnVxsRgffHozNYTpm.jpg
Pobierz@cation: nie śmieć na tagu #raspberrypi
15
Orange Pi Zero LTS - konkurencja dla Raspberry Pi

Orange Pi Zero LTS to kolejna interesująca propozycja dla osób, które chciałyby zbudować własny sprzęt na bazie maleńkiego urządzenia za około 10 dolarów.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Zainstalowałem pythona 3.7 na moim #orangepi ze źródeł:
sudo apt-get install build-essential tk-dev libncurses5-dev libncursesw5-dev libreadline6-dev libdb5.3-dev libgdbm-dev libsqlite3-dev libssl-dev libbz2-dev libexpat1-dev liblzma-dev zlib1g-dev libffi-dev -y
wget [https://www.python.org/ftp/python/3.7.2/Python-3.7.2.tar.xz](https://www.python.org/ftp/python/3.7.2/Python-3.7.2.tar.xz)
tar xf Python-3.7.2.tar.xz
cd Python-3.7.2przecież on ma skomplikowaną wersje pajtona, przed kompilacją musi doinstalować moduł/libkę
@kiedystobyl0: Yyyy... To pip prosi o pythonowy moduł ssl a nie python. Jak zainstalujesz z repo ssl to zadziała:
however the ssl module in Python is not
@skew: Przypadkiem debian 9 nie jest już od dawna stabilnym wydaniem? W 9 masz pythona w wersji 3.5.3. Debian 8 to już zabytek xD
Możesz sobie migrować do stretch albo testing i będziesz miał nowszego debiana z nowszymi pakietami bez problemu zamiast kopać się z instalacją ze źródeł bez patchy debianowych i innych cudów. Aktualizacja debiana z 8 do 9 jest dosyć prosta.
Możesz sobie migrować do stretch albo testing i będziesz miał nowszego debiana z nowszymi pakietami bez problemu zamiast kopać się z instalacją ze źródeł bez patchy debianowych i innych cudów. Aktualizacja debiana z 8 do 9 jest dosyć prosta.


















