Wpis z mikrobloga

@bonus:

Głównym zadaniem jest kontynuacja mojej półrocznej eskapady w programowanie. Najważniejsze to pisać, pisać i jeszcze raz pisać. Biorę się właśnie za projekt quasi platformy e-learningowej, myślę, że dość innowacyjny i ciekawy pomysł. Gdzieś z tyłu głowy plącze mi się myśl, by w przyszłości pisać artykuły, zaangażować się w jakiś kanał, blog etc.
A szczegółowo:

- wspiąć się z angielskim na wyższy poziom - co najmniej 5000 słów i fraz na
  • Odpowiedz
Tak ogólnikowo trochę chciałbym się nauczyć tworzenia reaktywnych, real-time, dobrze skalowalnych i pokrytych testami aplikacji na początek z wykorzystaniem Vue, choć interesujące mi się też wydają Aurelia i Meteor. Chciałbym też ogarnąć jakieś technologie po stronie back-endu jak Firebase, RethinkDB i jakiś framework js ale do końca nie wiem jaki, w oko mi wpadło FeatherJS i AdonisJS, choć może zostanę tutaj przy znanym już trochę Laravelu.

Niestety to wszystko jest dużym wyzwaniem
  • Odpowiedz
W moim przypadku:
Realistyczna lista:
- jak w końcu async/await trafi do Node.js i wyjdzie Koa2 stable, koniec z callbackhell Express.js
- stworzyć opensource projekt SPA dla webdev

Mniej realistyczna lista:
- może... poznać jakiś nowy język Elixir/Go
  • Odpowiedz
@bonus: nauczyć się dobrze Django, nauczyć się javascriptu na poziomie pozwalającym mi pisać prosty front do prostych stron, podkokszenie algorytmów i struktur danych, a w drugiej połowie roku zacząć uczyć się javy

do tego mocne podniesienie skilli z angielskiego
  • Odpowiedz
@bonus: Nauczyć się pisać aplikacje pod iOS w Swift z wykorzystaniem frameworka RxSwift. Po drodze do tego będzie kupa mniejszych zagadnień, które dopiero precyzuję :)
  • Odpowiedz