Wpis z mikrobloga

3. Wpadnij na pomysł wyłączenia w nim "na chwilę" karty sieciowej.


@goferek: ojtam. Swego czasu musiałem na wszelki wypadek skasować link /sbin/poweroff :)
Tak to jest jak człowiek za dużo rzeczy na raz robi.
@goferek: pamiętam jak nie działało mi shutdown -r now
Porąbane był ścieżki na serwerze. Jak w końcu wklepałem radośnie /sbin/shutdown -h now i się okazało, że to był strzał w dziesiątkę, to radości nie było końca. Przez najbliższe 5 sekund, kiedy to zobaczyłem "System is going to HALT. Disconnected"... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@goferek: mi ostatnio blokowały się drzwi w aucie, nie dało się otworzyć z zewnątrz, a tylko ze środka. Nie wiedziałem co się dzieje i wpadłem na pomysł, że to może wina blokady rodzicielskiej w drzwiach (szczerze mówiąc nie wiem skąd mi się wziął taki pomysł). Blokadę da się przełączyć tylko gdy są otwarte drzwi, więc otworzyłem je od środka, przekręciłem blokadę i trzasnąłem drzwiami. Tym samym włączyłem blokadę, która odłącza wewnętrzną
@PeQ:
1 mer@6430u ~ % sudo ifconfig eno1 down && ifconfig eno1 up :(
[sudo] hasło użytkownika mer:
SIOCSIFFLAGS: Operation not permitted

Co masz za distro? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@goferek: Kiedyś konfigurowałem router mikrotik w jednej placówce bankowej na podstawie ustawień routera w innej placówce oddalonej o ok. 200 km. W trakcie konfiguracji trzeba było wyłączyć na chwilę jeden interfejs, ale pomyliły mi się okna i wyłączyłem ten w oddalonej placówce...
Kilka minut i dzwonią do mnie, że nie ma neta, a tutaj klientka jest, co chce kredyt wziąć. Placówka, w której siedziałem była daleko od mojego domu, więc nie