Wpis z mikrobloga

To uczucie kiedy jesteś załamany wydarzeniami w #sejm i czujesz potrzebę wykrzyknięcia słowa sprzeciwu skierowanego w stronę polityków partii rządzącej, ale nie chcesz być utożsamiany z tymi farbowanymi lisami z opozycji. Ta demokracja jest #!$%@? jak barszcz z vifon. Czuję, że nikt mnie nie reprezentuje w tym kraju. Cholernie przykre uczucie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#oswiadczenie #polityka
  • 29
@1984 pod względem prawnym i konstytucjonalnym podejrzewam, że wybryk PIS z ograniczeniem roli mediów nie spodobał się nikomu (i sympatykom i przeciwnikom). Jednak drama jaką nakręcił poseł Michał Szczerba była tak żałosna i karkołomnie populistyczna, że wstyd mi za nich; wstyd mi, że tacy nieudolni ludzie #!$%@?ą się za pieniądze podatników w imię PROTESTU, który nic nie rozwiązuje i dało się go załatwić w inny sposób ( złożenie wniosku formalnego po obradach
@FIFO: Najgorsze w tym wszystkim to, że trudno będzie to wszystko zmienić. Przykład: 500+. Istny koń trojański. Ludzie którzy to dostają w większości są idiotami i w polityce widzą comiesięczny zastrzyk gotówki. Nie zagłosują za partią która zapowie, że zniesie ten przywilej. A więc kolejne wybory będzie trudno wygrać jakieś opozycyjnej partii. Oczywiście wybiegam zbyt daleko w przyszłość. Zanim dojdzie do wyborów, pewnie to wszystko #!$%@?.
@FIFO: to wytłumacz mi, na cholerę marszałek wywalił szczerbę? Siłą silniejszego powinno być to, że może sobie pozwolić na występy opozycji, bo i tak ma przewagę. PiS z sytuacji wygranej zrobił cyrk. I po co? Przecież i tak by wszystko przegłosowali. To nie, #!$%@?, trzeba zrobić pretekst do inby i oskarżeń o totalitaryzm. W imię głupiej kartki trzymanej przez jakiegoś randoma z PO.
@FIFO: a moim zdaniem to nie ma znaczenia, czy opozycja zorganizowała cyrk, czy od serca się zachowała. To, co ma znaczenie, to ostentacyjne i publiczne organizowanie pokazów siły i pogardy Kaczyńskiego (a pamiętajmy, że on formalnue ZA NIC nie odpowiada) wobec absolutnie wszystkich. Mówisz o populizmie, o formalności, ale Kaczyński ma w dupie i demokrację, i prawo. Dawno już dał społeczeństwu mandat do zrobienia wszystkiego, żeby właśnie w obronie formalnej demokracji,
@1984: no to jest dla mnie problem już od dawna, nie podobały mi się rządy PO, na PiS nie głosowałem bo wiedziałem, że będzie nawet "za" wesoło pod ich rządami. może pora się skrzyknąć i partię założyć? Czy ja wiem? Niech się nazywa "Partia Rozsądnych Ludzi" na przykład (choć chyba skrót się nie sprzeda dobrze). Program by miała prosty - robienie rozsądnych rzeczy, zatrudnianie prawdziwych fachowców na stanowiskach, polityka jako funkcja
@Darjo: Niestety to nie przejdzie, gdyż żyjemy w czasach idiokracji. Ważniejszym od faktów są uczucia i emocje. Ludzie będą głosować na demagogów, bo krzyczą bliże ich przekonaniom frazesy. Co z tego, że są pozbawione sensu. Ilu już próbowało? Każdy program Korwina jest prosty jak budowa cepa, jego poglądy są zdecydowane i wie co chce osiągnąć, ale zaburzyłoby to znany nam ład-nieład. Lepiej się przekrzykiwać.
ale nie chcesz być utożsamiany z tymi farbowanymi lisami z opozycji


@1984: Osobiście uważam że coś jest nie tak ale ktoś z kim się nie zgadzam / nie lubie też tak myśli więc ja nie będę o tym mówił XDDD No super logika.