Wpis z mikrobloga

#aliexpress

Mireczki wczoraj kupiłem na Ali telefon ale nie było żadnej prosby o potwierdzenie zapłaty, mam podpiętą kartę i tylko wyskoczyła informacja że zapłacono, nie dawało mi to spokoju i znalazłem przycisk zapłać teraz i klik oczywiscie. Później patrzę na konto a tam dwa razy hajsy poszły, można jakoś jeden przelew odkręcić?
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@zalogowany_jako jeżeli anulowałes to w porządeczku. Kwota po xx dniach powinna zejść z blokad ( w zależności jak to jest w Twoim Banku). Ewentualnie dzwoń do Banku i domagaj się ściągnięcia z blokad w tym momencie. Powinni mieć taką możliwość.
  • Odpowiedz
@zalogowany_jako: @FHA96: tak, to się nazywa chargeback :) dzwoń do banku i złóż reklamację płatności kartą - chargeback, jak się będą upierać, że tego nie oferują (a nie powinni) to drąż, bo to wytyczne regulaminu Visa/Mastercard a nie wewnętrzny regulamin banku
  • Odpowiedz
@zalogowany_jako: U mnie pieniądze były przez dwa tygodnie zablokowane na koncie, po tym jak Aliepxpress zamknęło moją transakcję. Dzwoniłem do banku (Alior) i dowiedziałem się, że "środki są zablokowane przez okres dwóch tygodni, aby sprzedawca miał czas zatwierdzić transakcję", więc z tym anulowaniem to tak nie za bardzo.
  • Odpowiedz
Kwota po xx dniach powinna zejść z blokad ( w zależności jak to jest w Twoim Banku).


@FHA96:

Kwota zejdzie z blokad i wskoczy w zaksiegowane. Jezeli autor kliknal anulowanie zakupu, zanim do konca platnosc zostala zaksiegowana, to wowczas aliexpress robi zwrot z automatu.

  • Odpowiedz