Wpis z mikrobloga

@dorotka-wu: bo szkoła ma nauczyć grzecznie wykonywać polecenia krok po kroku i się nie wychylać. Można umieć więcej, ale zwyczajnie nie warto się tym dzielić w szkole. Niech się chłopak w domu uczy starannie, a w szkole robi tyle ile trzeba, ani mniej ani więcej. Nie pozwól, żeby szkolnictwo zdeptało w nim tę iskierkę, motywuj go cały czas. Polecam poszukać różnych fajnych pomysłów na angielskie gry i zabawy, świetna sprawa.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: kiedyś obniżyli mi ocenę na przyrodzie, bo jako jedyny z klasy nie miałem wydrukowaniej pracy o liściach, tylko taką napisaną ręcznie. Kolega, który dosłownie wydrukował stronę z wikipedii z wszystkimi przypisami dostał 6. #!$%@? nie ludzie
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: Przykro mi. Niestety pracując w różnych placówkach edukacyjnych mogę jedynie powiedzieć, że 99% kadry powinno mieć wręcz zakaz wykonywania tego zawodu. Głupotą, ignoranctwem czy brakiem profesjonalizmu dorównują tu jedynie różnego rodzaju urzędy, a przewyższają służby mundurowe.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: A nie było wyszczególnione że np. w iluś tam zdaniach? Bo wtedy to że ważka to jego ulubiony owad nijak ma się do opisu samej ważki.
Chociaż w tym po prawej napisał ktoś że ważka jest zielona a pokolorował na niebiesko także tego...
  • Odpowiedz
@dorotka-wu ja uczę dodatkowego angielskiego trzecioklasistki, których nauczycielka w szkole w ogóle olewa pisanie i skupia się tylko na mówieniu, dlatego gdyby któraś z nich przyniosła mi taką pracę jak ta po lewej, to zareagowałabym pewnie podobnie jak nauczycielka o której piszesz. Praca Twojego siostrzeńca nie wygląda na samodzielną, po pierwsze, bo to nie jest słownictwo na poziomie 8/9 latka, a po drugie, nie wydaje mi się, żeby napisał to prawie bezbłędnie
  • Odpowiedz