Wpis z mikrobloga

Brak mi słów na # edukacja w Polsce.
Mój bratanek jest w 3 klasie podstawówki. Nie było go na lekcji i musiał zrobić dodatkowe zadanie. Jego to po lewej - nie zaliczone, bo miało być tak jak po prawej.

#dobrazmiana #polska #angielski #niewiemjaktootagowac

Edit: treść zadania narysuj i opis w kilku zdaniach jakiegoś insekta
źródło: comment_Aormw19hUE5sqWqTW3raQsVizCDApUtN.jpg
  • 125
@dorotka-wu: co za bzdury, przecież ten dziewięciolatek nawet by polsku takiego zdania nie stworzył. Piszesz że spoko bo sobie przetłumaczył z wiki cały artykuł i wybrał, jakby był na takim poziomie żeby zrobić coś takiego to na pewno nie zerżnął by tego słowo w słowo, więc widać ewidentna pomoc rodzica który chciał by jego dziecko zabłysło. Owszem rozumiem dzieciaki które wychylają się ponad przeciętna ale jesli robią to na lekcji w
@dorotka-wu: Przy tego typu pracach mi wystarczyło spytać się dzieciaka o znaczenie pojedynczych słów, ewentualnie użycie ich w zdaniu, od razu wychodziła niewiedza. Dzieci są zdolne i trzeba doceniać, ale niekoniecznie cwaniaczków, którzy myślą, że zerżną z wiki i mają pracę odrobioną, albo zasłużą na super ocenę. Przecież to nawet nie jest kreatywność, wręcz przeciwnie.
@nvmm: Dlatego zadawanie do domu wypracowań mija się z celem, zwłaszcza typu biografia, jak spędziłem wakacje itp. Połowa zerżnięta z sieci, 1/4 pisana na korepetycjach - dobrze jeśli nie przez korepetytora, reszta google tłumacz (to jest przynajmniej zabawne). Lepiej dać młodym temat z góry, pozwolić na korzystanie ze słowników i niech piszą na lekcji.
@mathix: Bardzo chętnie porozmawiałabym z rodzicem, który przynosi własną pracę przepisaną przez chłopca tudzież zwykły plagiat do oceny i jeszcze ma pretensje, że nie zaliczyłam pracy jego dziecku, które w drugiej wersji - tej ewidentnie bardziej samodzielnej, pisze zdania pojedyncze, wszystkie w jednej formie, a w dodatku myli kolor zielony z niebieskim, podczas gdy dzień wcześniej wprowadzało wątek migracji zaoceanicznych opisywanych ważek. Przecież zweryfikowanie samodzielności tej pracy to kwestia dwóch, krótkich
Dzieci w wieku 8/9 lat to kolory czasem mylą i znają proste, zwykłe zdania. Widać że sam nie zrobił tego ćwiczenia, także o co te pretensje? Za umiejętności korzystania z wikipedi ma być 5? xD
(jeśli Twoje dziecko mówi po angielsku znacznie bieglej, niż jest to wymagane w podstawie programowej, a nie dostaje takich zadań, upomnij się o nie u nauczyciela).


@nvmm: Akurat moje dziecko jest mocno do tyłu, a raczej próbuje nadążyć i ledwo ledwo się to udaje. Nie dość, że zaczęła szkołę rok wcześniej (dopiero co skończyła 7 lat), to jeszcze ten rok szkolny rozpoczęła w nowej szkole o, jak się okazało, dużo wyższym
@nvmm: Ledwo nam starcza czasu na zwykłe lekcje i naukę... Trochę głupia sytuacja u mnie, a jeszcze sobie dołożyłam teraz kurs na prawko i już w ogóle nie wiem jak to ogarniemy. Obecnie ani ja, ani ona nie mamy na to możliwości, nawet w moje wolne dni mało się widzimy, a na jej ojca nie mogę liczyć, na babcię też nie bo ona tak strasznie kaleczy angielski, jest chyba na niższym
@dorotka-wu: Też tak raz miałem. W drugiej klasie podstawówki. Byłem przekonany, że zadanie mamy wykonać w domu i je zrobiłem, a w szkole się okazało, że mamy je robić na lekcji. Więc siedziałem sobie przez pięć minut patrząc, jak inni namyślają się, czy przy „two scissors” powinno być „s” na końcu, a później podszedłem do baby od angielskiego z pracą chcąc jej wyjaśnić sytuację. Baba w nagrodę za moją nadgorliwość mocno
@dorotka-wu: Może miał wypunktować cechy ważki a nie wykonać opis czyt. przerost formy nad treścią ? Niezaliczone pewnie zostało ze względu na błędną interpretacje treści zadania. Można to porównać do "Napisz wypracowanie nie zawierające zdań wielokrotnie złożonych"