Wpis z mikrobloga

Słuchajcie Mirki!

Często udzielam się na mikroblogu w sprawach związanych z chrześcijaństwem.
Wiele razy dostałem od was linka do filmu Kamila Cebulskiego z głupimy cytatami biblijnymi.
Postanowiłem nagrać wideo odpowiedź do jego nagrania z analizą wspomnianych cytatów.

Wrzuciłem film jako znalezisko, więc jeśli uważasz, że jest ciekawy, to wykop go proszę.

P.S. Będę wołał ludzi, którzy byli żywo zainteresowani moimi ostatnimi wywodami religijnymi (plusowali, komentowali).

Link do znaleziska:
http://www.wykop.pl/link/3473273/kontrowersyjne-cytaty-biblijne-wyjasnienie/


#mirkoreklama

#ciekawostki #wiara #religia #przemyslenia #chrzescijanstwo #biblia
imlmpe - Słuchajcie Mirki!

Często udzielam się na mikroblogu w sprawach związanych...
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaką religię chrześcijańską wyznajesz?


@mopo: jestem baptystą, ale film nagrany jest raczej w wersji 'ekumenicznej'. Wyciąłem z niego niemal wszystkie naleciałości teologii.
  • Odpowiedz
ale że kumpel Martina popełnił taki filmik?


@Niosek: bycie kumplem Martina nie powoduje tego, że wiara Martina spłynie na Ciebie i uświęci Cię :D
Kumple Martina także mają swoje poglądy ;)
  • Odpowiedz
@imlmpe: aha, czyli jeżeli Żydzi komuś zagrażają to z godnie z logiką przedstawiona na filmie można ich wszystkich wybić?
W dodatku fajnie by było jak by się nie mówiło z godnością o "narodzie wybranym" bo zostali wybrani dlatego, ze są gotowi zabić własne dzieci by się podlizać szefowi, nie uważam tego za coś godnego.
  • Odpowiedz
czyli jeżeli Żydzi komuś zagrażają to z godnie z logiką przedstawiona na filmie można ich wszystkich wybić?


@Kralizek: nie.

zostali wybrani dlatego, ze są gotowi zabić własne dzieci by się podlizać szefowi


Nigdy nie zabijali własnych dzieci (nawiązujesz do jednego przypadku, a nie normy - jest to forma manipulacji).
  • Odpowiedz
@imlmpe: > nie.
dlaczego nie? nagle zmieniamy logikę, czy klasyczna mentalność Kalego (Kali ukraść - dobrze, Kalemu ukraść - źle)?

Nigdy nie zabijali własnych dzieci

A przypomnij sobie jak zostali "narodem wybranym".
  • Odpowiedz
@imlmpe:

Ech, niewiarygodne ile wysiłku idzie w "poważną" analizę i dyskusję nad tekstami które powstały 2-3 tysiące lat temu, spisane przez ludzi w kompletnie obcym dla nas kontekście cywilizacyjnym, ludzi którzy nie wiedzieli nawet że Ziemia krąży wokół Słońca.

Zdumiewające że ludzie inwestują czas i energię w poznawanie, wgłębianie się i poważne dyskutowanie nad tekstami sprzed kilku tys. lat w epoce gdzie kosmologia, fizyka kwantowa i biochemia czynią realne postępy
  • Odpowiedz
@MarianKolasa: Wydaje mi się, że Jezus w ogóle był osobą, która wszystko robiła ostentacyjnie na pokaz i moralnie zachowywał się tylko jednorazowo, jak ktoś go przyłapał.


@marcin-: Pytanie, na jakiej podstawie tak twierdzisz, kiedy badacze wczesnej historii chrześcijaństwa poświęcili kariery naukowe aby odtworzyć historyczną postać Jezusa. Mnie może wydawać się, że jesteś osobą leniwą intelektualnie i mogę się mylić, ale przynajmniej oceniam cię na podstawie twoich własnych słów,
  • Odpowiedz