Wpis z mikrobloga

Pałac Rad (Pałac Sowietów)
Projekt niezrealizowanego neoklasycystycznego moskiewskiego drapacza chmur ( ͡° ͜ʖ ͡°) z 1931 r.
Wysokość do dachu 415 m. + pomnik Lenina na szczycie 80m.
arch. Borys Jofan

Czytając o nim zastanawiało mnie, jakby wpływał on na otoczenie miasta gdyby powstał w Warszawie w miejscu PKINu.
W komentarzu wizki z Google Earth.

#architektura #futurystyka #ciekawostki #warszawa i trochę #heheszki
hsvduivbsh - Pałac Rad (Pałac Sowietów) 
Projekt niezrealizowanego neoklasycystyczne...

źródło: comment_5JavSijtMyOcM8xSAyGCQhZrHdQZH1Fl.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
@hsvduivbsh: zajebiście to wygląda, od dawna powtarzam, że Pałac Kultury należy zburzyć i zbudować dużo wyższy, możliwie wysoki budynek w tym stylu. ale z rzeźby bym zrezygnował, bo musiałaby przedstawiać Kaczyńskiego.
  • Odpowiedz
@LashaTumbai: Taki okrąglutki ładnie by się na czubku prezentował. :D

Wracając do budynku, choć stylistyka klasyczna jest mi bliska to jednak nie chciałbym takiego kolosa w miejscu Pałacu. Wystarczy, że sam pałac swoją formą przytłacza. Ale to dopiero miałbybyć monstrum w porównaniu do naszego skromnego pałacyku.
  • Odpowiedz
@hsvduivbsh: przytłacza, bo jest szary i brudny, a jego otoczenie to obrzydliwy bałagan. najsmutniejszą kpiną jest parking dla autobusów od strony Marszałkowskiej. Gdyby przywrócić go do oryginalnej kremowobiałej barwy i otoczyć gęstym, zielonym parkiem wyglądałby fenomenalnie.
  • Odpowiedz
@LashaTumbai: Z czyszczeniem to racja, przydałoby się gruntowne wypolerowanie całości kamienia od stóp do anten. Zresztą był taki plan zarządu pałacu dwa lata temu, ale nic z tego nie wynikło.
Jakiś czas temu był prezentowany projekt szwajcarskich (czy austriackich) studentów na zagospodarowanie przyziemi pałacu i myślę, że był to jednej z najlepszych pomysłów które dotąd widziałem, choć kilka poprawek do niego bym zastosował. Wiesz o którym mówię? Jeśli nie to mogę
  • Odpowiedz
@hsvduivbsh Mnie zastanawia następująca sytuacja: załóżmy, że zbudowano coś takiego zamiast znanego nam PKiN. Ciekawe jak władze po dekomunizacji poradziłyby sobie z demonta4 tego Lenina. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz