Aktywne Wpisy

nO-C34 +183
Jeszcze z 20-30 lat i będę miał niezależniść finansową dzięki giełdzie
#gielda
#gielda
źródło: 1000006600
Pobierz
pieknylowca +150
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Skopiuj link
Skopiuj link
źródło: 1000006600
PobierzRegulamin
Reklama
Kontakt
O nas
FAQ
Osiągnięcia
Ranking
a więc chcę sobie zdefiniować mapkę.
co jest:
a) lepsze pod względem wydajności
b) sensowniejsze pod kątem użytkowania
1) zdefiniować kilka tablic dwuwymiarowych i w nich odddzielnie trzymać informacje?
na przykład: heightmap i temperaturemap
2) zdefiniować jedną tablicę dwuwymiarową, a w kazdej z komórek słownik z różnymi informacjami
przykład: mapobject[0,0]['height'] itp
3) zdefiniować jedną tablicę dwuwymiarową, a w każdej z komórek obiekt klasy np Tile albo Field
przykład: mapobject[0,0].height
bo kurde, jednak mam niezłe braki w wiedzy. czy opcja 1 zje więcej pamięci niż opcje 2 lub 3? czy czas w którym wyciągnę dane ze słownika będzie odczuwalnie różny od opcji 3 przy tak naprawdę tysiącach jak nie setkach tysięcy różnych pól na mapie? dzięki za wszelką pomoc i podpowiedź
Polecam ogarnąć timeit
nie, zje najmniej ze wszystkich trzech
nie wiem co dokładnie chcesz osiągnąć, ale - nie optymalizuj przedwcześnie
@mask0pat0l:
__slots__pozwolą Ci oszczędzić pamięć.@mask0pat0l: ale to nie tak działa :P Nie ma czegoś takiego jak tablica dwuwymiarowa technicznie rzecz biorąc — a już na pewno nie takie coś jak napisałeś. Jest po prostu tablica w której elementy też będą tablicami (co końcowo robi tablicę dwuwymiarową).