Wpis z mikrobloga

@printf: Wzrosło oc bo coraz częściej poszkodowani korzystają z pełni uprawnień, a więc jednocześnie towarzystwa często muszą wypłacać o wiele wiele większe odszkodowania. Samochód zastępczy, odszkodowania za szkody osobowe,( że niby ból karku itd).

A towarzystwo ubezpieczeń to nie jest instytucja charytatywna. I nie jest powołana do tego, żeby dotować jedną część działalności z drugiej.
@nirvin: Widziałeś nas w materiale? :D
@miczi92: Odezwij się do nas na priv i wyliczymy Ci dokładną składkę dla Mireczka :)
@toxarz: Trzeba dobrze poszukać i wtedy nie ma tragedii, jak odpowiednio wcześniej będziesz szukał OC to składka też będzie niższa (w razie czego zapraszam na priv i podziałamy ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@mfind: Spoko póki co radzę sobię :D Golfika mam z wujkiem na spółę i w zeszłym roku było 500zł w tym mam nadzieję że w 800 się zmieszczę. O ile rdza nas nie rozłączy to w 2019 Golfik będzie miał 25 latek i od razu zapisuje się do jakiegoś automobilklubu i wtedy zniżki 70% :D
Nie wiem czy ktoś to napisał czy nie. Zwyżka za wiek (tak naprawdę do 28 roku życia a nie 25), i za to że ktoś nie ma 3 lat prawa jazdy. Ja wiem że nie każdy ma taką możliwość w rodzinie i wogóle, ale żeby wychodować sobie najtaniej i najprościej zniżki, to kupcie przyczepkę SAM i zarejestrujcie na siebie albo dopiszcie się do dowodu jako współwłaściciele. Jako właściciel oc na taką przyczepke
@emky: To i składka prawie ( ) Jeśli gdzieś niedługo się kończy to daj znać na priv i wtedy ogarniemy ile faktycznie kosztowałoby najtańsze OC :)

A do wyliczenia muszą być podane wszystkie dane prawdziwe (oprócz tel i mail) inaczej wyjdą cuda na kiju :(
@cyqor: Z tą zwyżką za wiek to już zależy od konkretnego ubezpieczyciela, niektórzy w ogóle tego nie liczą, inni 25 lat, 26 lat albo 28 lat :)
@mfind: nie wiem czy słyszałeś, ale PZU pozwalam sobie "zaklepać" cenę OC dwa miesiące przed. Ciekawe co jak ktoś w tym czasie rozwali coś tym samochodem.
@insurekcja: A co ma wspólnego dobra zmiana z podwyżką OC? Przecież te firmy są prywatne. Powinien raczej lecieć hejt na zmowę cenową firm wykorzystujących ludzi, a nie na rząd który dąży do ukrócenia wyzyskiwania zwykłego szaraka. Firmy ubezpieczeniowe wykorzystały nienawiść do PiSu i podwyższyły wszystkie ceny zwalając to na rząd. A wy łykacie cebulandio.
@mfind: wyliczałam do auta do którego się przymierzałam przez jakiś czas, oczywiście to pierwsze auto, nigdy wcześniej nie miałam ubezpieczenia, zero zniżek, prawo jazdy od czerwca. Skoro przy takim wyliczeniu ubezpieczenie kosztuje 150% wartości samochodu, to sądzę że z prawdziwymi danymi i tak będzie ponad 100% ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba kupie jakiś fajny rower
@cyqor: Ba, Axa nawet puszcza 5-6 miesięcy przed końcem, tylko, że właśnie jak będzie stłuczka to wtedy jesteś zdany na łaskę ubezpieczyciela ( ͡º ͜ʖ͡º)
@emky: No jeśli jesteś młodym kierowcą, bez zniżek i do tego mieszkasz w jakimś większym mieście to cenowo jest ogólnie niewesoło :( Nie masz możliwości dopisać kogoś na współwłaściciela?
@mfind: ciekawe jest też to, że za auto 1.9 sdi w wrześniu zapłaciłem 530zł, a teraz za 2.0 sdi, liczą mi 900zł. Oba to VW.
Ceny dla "starego kierowcy" ze zniżkami.