Wpis z mikrobloga

Siemano,
Mam pytanie do architektury MVC .... jestem w tym początkujący, ale zzałożyłem sobie ambitny cel stworzenie sprawdzaczki (online judge) . I teraz nie wiem... czy sprawdzaczka powinna być częścią aplikacji webowej ? tak jak by wmieszana w kod MVC ? jak tak to w jaki sposób mniej więcej ? Czy aplikacja webowa swoją drogą a sprawdzaczka swoją ... i ta druga była by odpalana na żądanie tej pierwszej ? w załączniku moja koncepcja...
#programowanie #webdev #mvc #spring
Pobierz
źródło: comment_pVPQyekuiDChwHZluVlZKPIqTEGP7DJf.jpg
  • 7
@DaxterPoker: MVC: model, widok, kontroler. W modelu masz dane, w widoku je wyświetlasz, w kontrolerze wykonujesz drobną logikę (pobranie danych, wysłanie do modelu).
A gdzie cała logika aplikacji (np. sprawdzanie zadań)? Robisz serwisy. Tzn. klasy, które mają w sobie logikę. W czystym MVC jest to tak jakby pominięte (szkoda, że o tym nie mówią przy akademickim omawianiu MVC). Ale te klasy serwisowe wywołujesz w kontrolerach (dlatego robisz klasy serwisowe, żeby nie
@DaxterPoker: ja uczyłem się z tego: http://helion.pl/ksiazki/spring-w-akcji-wydanie-iv-craig-walls,sprwa4.htm#section7_shift
Cegła, ale dobrze opisane. O MVC tam jest, ale tak jak to wygląda w Springu. To, że robisz sobie klasę serwisową, żeby wydzielić logikę z kontrolera (bo możesz niby wrzucić wszystko do kontrolera, ale to będzie słabe), to tam też nie ma. Bo tam jest opisany tylko Spring. A takie rzeczy z projektowanie zdobywa się z doświadczeniem i patrząc na duże projekty innych. A