Wpis z mikrobloga

Nigdzie nie ma chrześcijańskich kapłanów w biblii. A na tych, którzy przeinaczają pismo lub tych, którzy dają się im zwieść czekają atrakcje przewidziane w ostatnim rozdziale pisma. (Na ich dzieci czekają inne...)
@xandra

W księdza, który zawsze znajdzie powód by wziąć kasę?


Chyba niesprawiedliwie do tego podchodzisz. Znam duchownych, którym kasa zupełnie nie w głowie.

@JakisGlupiKon

Biblia jest tak pełna nierealnych rzeczy, i wszystkiego co nie trzyma się po prostu kupy że czasem się dziwie że ludzie w to wierzą. Jest to równoznaczne w wierzenie w magie i inne nadprzyrodzone moce....


Biblia, szczególnie w Starym Testamencie, w którym to najwięcej jest tych niedorzeczności, to
@Slonx: @Dragon57: 2 tysiące lat i wciąż te same rozmowy ( Nie zamierzam dłużej brać w tym udziału ) Piotr nie był papieżem (Oryginalna śrubka z serwerowni, temu kto znajdzie słowo papież w NT), Chrystus nie ustanowił żadnej uprzywilejowanej grupy, trzymającej władze, wprost przeciwnie nauczał, że ci, którzy skumają co opowiadał, biegając po pustyni (starsi) niech nauczają zielonki. Żaden z modeli biznesowych, które później zostały nadbudowane na piśmie nie pochodzi
@xandra Ja też słyszałem to nagranie. Nie padła tam kwota 800 zł, tylko 10 rogali, a tym księdzem był młody Michał Białek.

Musisz popracować nad argumentacją, bo nawet jeżeli taki przypadek miał miejsce (chociaż i tak pewnie są niedopowiedzenia w tym temacie, np. jeśli to cmentarz parafialny i proboszcz ma umowę z zakładem pogrzebowym, to może to tak wyglądać + fakt że jest kremacja a nie trumna z ciałem nie wpływa aż
@Slonx: Dobra ostatnia odpowiedz, striggerowana frazą "bo bredzisz". Kompetencje mam takie jak każdy człowiek, który przeczytał pismo. Członka grupy biblijnej i wspólnoty chrześcijańskiej. Myślę, że to rozsądny wymóg, żeby przeczytać tekst, o którym się rozmawia. Rzucają się wtedy w oczy takie manipulacje jak usprawiedliwiana przytoczonym powyżej fragmentem hierarchia kościoła katolickiego.
Jeśli moja odpowiedź nie jest dostatecznie śmieszkowa, żebyś ją przyjął do wiadomości to zacytuję ci z pamięci Carlina: "Mam taki sam