Wpis z mikrobloga

@Crisu: Tam gdzie najkorzystniej - zamierzasz przez 30 lat płacić extra za "patriotyzm"? Poza tym - który z tych banków jest polski? Wybacz ale jeśli tak mizerna jest twoja wiedza o "ekonomii" to ja bym się zastanowił z braniem na siebie takiego zobowiązania.
@fegwegw: PKO BP
@bartez_94: Czemu ING to kupa ? Na całym kredycie to będzie może z 2 tys oszczedności w stosunku do PKO BP
@xSQr: wiedza z ekonomii nie jest duza, jednak z matematyki nie jest najgorzej i bardziej oplaca mi sie juz wziecie kredytu niz wynajem
PKO BP


@Crisu: W ilu, 30%? :)

Bierz tam, gdzie dają najlepsze warunki. Omijaj wszelakich pośredników, doradców, i tego typu gówno. I nie daj sobie wmówić, że nie da się zejść z prowizją do 0% :)
@Crisu: ciągłe problemy z systemem, częste awarie, kiepska strona, podwójne naliczanie transakcji, ludzie non stop narzekają, za to pko bp to bardzo stabilny i polecany bank. Ale przy kredycie hipotecznym najlepiej brać tam gdzie są jak najlepsze warunki, jeżeli różnica malutka moim zdaniem -> pko bp
@fegwegw: prowizja 0% jest. Na co jeszcze zwracam uwagę to oprocentowanie przy nadpłacaniu i szybszej spłacie.
Mam tylko obawy co się dzieje z moim kredytem w momencie "przejęcia " takiego ING przez inny bank.

@patyszon: Kredyt nie jest stounkowo wysoki i zamierzam splacic po 6-7 latach. Cos tam wiem ale zawsze dobrze zasiegnac jeszcze innej opinii.
@Crisu: jeżeli chodzi o wcześniejszą spłatę to pko bp jako jeden chyba z niewielu o ile dobrze pamiętam przez cały okres kredytowania ma prowizję, najpierw jest wyższa przez 3 albo 5 lat, a potem lekko spada, inne banki z reguły po 5 latach odpuszczają taką prowizję
@patyszon: Jak zwykle Mirek chciałby się podpytać na jakiś temat bo są tu ludzie którzy są w podobnej sytuacji i może mają większą wiedzę na ten temat. To nie.. zawsze znajdzie się ktoś taki jak ty. Nie musisz się udzielać.
@bartez_94: To nie tak. W moim przypadku (kredyt w PKO BP) jest tak, że przez dwa lata jest prowizja za całościową spłatę kredytu (chociaż nie jestem pewien czy to nie była klauzula abuzywna i czy nie została wykreślona z mojej umowy). W PKO BO całkowita spłata kredytu hipotecznego (z całą pewnością po dwóch latach) jest darmowa. Płaci się natomiast za nadpłaty kredytu. Są to kwoty w wysokości ok 50 PLN i
@krdewra: fakt, sprawdziłem w tabeli opłat i po 3 lat już nie ma, byłem przekonany, że jeszcze niedawno gdzieś to było, może to po prostu nie pko bp jednak :d
no najlepiej właśnie te wszystkie prowizje sobie porównać i wyjdzie, które bardziej się opłaca
Ja ogólnie stwierdziłem, że jak się wpakować w kredyt, to do banku solidnego, a nie że zbankrutuje za kilka lat i są problemy. Mam w pko, już 5 lat spłacam no i nie ma problemu jak na razie. Ale też ja mam dobrego doradce w placowce w gdyni.