Wpis z mikrobloga

Ja już nie mogę z tych pelikanów. Codziennie milion wpisów o tym jak to Ukraińcy nas nienawidzą i chieliby nas powyrzynać. #!$%@?, ludzie (podludzie również) serio nie widzicie tego, że ta nagła nacjonalizacja Ukraińców zaczęła się totalnie z dupy i to akurat w podobnym czasie gdy zaczął się tam konflikt z Rosją? Nie zastanawiacie się ani na moment kto może mieć interes w tym żeby Polska i Ukraina się "nie lubiły"? Nie zastanawia was też fakt, że akurat na Ukrainie po rozpadzie ZSRR została jedna z największych agentur wpływów rosyjskich i dziwnym zbiegiem okoliczności akurat tam te wielce antypolskie nastroje narastają? Nie jestem żadnym rusofilem, rusofobem czy innym rusem, ale #!$%@? mnie że ludzie nie potrafią dedukować na tak niskim poziomie, Sherlock Holmes bedzie was #!$%@?ł jak was platforma nie dymała za taki brak analitycznego myślenia, dziękuję.
#4konserwy #politka #ukraina #wojna
  • 15
@ToJaZdzich: To nie jest tak że ludzie tego nie widzą.

Każdy widzi to co chce :)

Jedni nie widzą że nacjonalizm zyskał na sile na Ukrainie (głównie przez wojnę i jeszcze większą biedę)

A inni nie widzą że to co czytasz w internecie jest wyolbrzymione i nawet przy większym poparciu dla nacjonalistów to nadal poparcie jest dosyć niskie + fakt że nacjonalizm na Ukrainie jest dosyć rozbity (brak spójnej ideologi), a
@Aryo: Ale właśnie chodzi o to, że to nie jest tak, że nagle Ukraińcy sobie postanowili "od dzisiaj nie lubimy Polaków". Jeśli powstają tam nastroje antypolskie to oczywistym jest kto za tworzeniem i podsycaniem tych nastrojów stoi i to że ludzie tego nie widzą to jest jakaś beka przeokrutna.
@ToJaZdzich: Wszystkim piorą mózgi, nam Rosjanom i Ukraińcom. Jedni #!$%@?ą na drugich albo oskarzają o podburzanie tych trzecich i we wszystkim jest akurat ta odrobina racji by czyjeś wypociny przyjmować za prawdę objawioną. Tak, są nastroje antypolskie na Ukrainie i odradza się banderyzm - wśród niezbyt wielkiej grupy kretynów których każdy naród posiada a ich rząd patrzy na to przez palce albo populistycznie "nie jest przeciw", co u nas też się
@ToJaZdzich: Byłeś kiedyś na Ukrainie czy piszesz z dupy bo przeczytałeś 3 "mądre artykuły"? Ja byłem w 2007 roku we Lwowie na kilka tygodni i w 2013 kilka tygodni w Kijowie zaraz przed wybuchem Majdanu. Poznałem wielu Ukraińców, tych ze stolicy i tych z zachodu i o ile Ci pierwsi mają stosunek do nas ambiwalentny, o tyle Ci drudzy gdy słyszą "pszekanie" (mówienie po polsku) zawsze reagują krzywym spojrzeniem a nie
@szurszur: a dlaczego w przedwyborczych sondażach wygrywał Bronisław Komorowski? Jeżdżę na Ukrainę dość często i fakt - że flag banderowskich jest mniej, niż jeszcze kilka miesięcy temu, ale tłumy pod pomnikami "bohatera" gromadzą się tak samo jak się gromadziły i często w sklepie, kawiarni czy na ulicy można odnieść wrażenie, że miła obsługa jest niezwykle nieszczera. Albo inaczej - jest miła, dlatego że masz pieniądze.

@Cuntenti: ma tutaj bardzo dużo
a dlaczego w przedwyborczych sondażach wygrywał Bronisław Komorowski?


@WielkiZderzaczHadronow: To nieprawda powtarzasz mity. W tych tuż przed wyborami w wiekszosci przegrywał. Zdecydowanie wygrywał gdy dopiero zaprezentowano nieznanego Dude. Potem zachwycono sie umiejetnoscia przemawiania i obietnicami i sondaże się zmieniły i te przed wyborami się sprawdziły.
@szurszur: Nie odnosisz się do sedna. Prawda jest taka mogą Ci zrobić sondaż na temat opinii na temat Polski wśród osób mających Kartę Polaka i kolegów nowego Ukraińca Sławomira Nowaka, a mogą Ci zrobić sondaż wśród członków neobanderowskich bojówek. Wyniki będą takie same? Mam praktyczne doświadczenia jak to jest z podejściem do Polaków. Pojeździj po zachodzie i wschodzie kraju, jak nie chcesz tam jechać to chociaż postaraj się poznać emigrantów z
@WielkiZderzaczHadronow: Takimi argumentami wszystko możesz podważyć bez przedstawienia dowodów, wiec nie ma sensu do tego sie odosić. Po prostu kreujesz sobie rzeczywistosc pod swoje uprzedzenia. Ignorujesz badania przeprowadzane na wiekszej grupie ludzi niż poznałes.
Wymyślasz sobie rzeczy w stylu sondaz u osob z Kartami Polaka co jest bzdura bo nie masz do tego żadnych podstaw.
To własnie we wchodniej Ukrainie sympatia jest mniejsza co jest logiczne bo wynika z wiekszej prorosyjskosci
@WielkiZderzaczHadronow:
Z wlasnego doswiadczenia: okolo 10 lat temu podrozowalem przez 2 lata po Ukrainie i po Rosji. Bylem na zachodzie Ukrainy i na wschodzie i na Krymie. Ukraincy byli bardzo dobrze nastawienie do Polakow. 'Na Polaka' mozna bylo sie z kazdym napic i laski wyrywac. Natomiast stosunek Rosjan do Polakow byl dokladnie odwrotny. Kilka razy uslyszalem pogardliwe 'Paljaki', pogranicznicy nas zle traktowali itp. Ogolnie Rosja to bardzo smutny i zlowgrogi kraj.