Wpis z mikrobloga

mirki z #serwispc #komputery #windows (głównie #windows7) - macie jakiś patent na #windowsupdate po czystej instalacji systemu, by nie trwało to 3-4 dni?

Czysta instalacja windows7 (powiedzmy x64 profesional, ale bez znaczenia) SP1, pierwsze włączenie windowsupdate ... i szukanie aktualizacji trwa 3-4 dni ciągłego działania (pozornie - nic się nie dzieje).

Próbuję to przyspieszyć - (wyłączenie automatycznych aktualizacji, restart, użycie WSUS offline) - trochę pomaga, bo przynajmniej wiadomo co się dzieje. Niestety, niewiele szybciej się dzieje. Odpalenie WSUS i przez conajmniej 2 doby (48h !) stoi na :

Listing ids of missing updates (please be patient, this will take a while)
no ładne mi "a while"

Próbuję robić coś ręcznie, tzn po instalacji systemu instaluję z palca aktualizacje:
1) internet exploder 11 (a niech ma)
2) Net 4.6 (NDP46-KB3045560-Web)
3) WindowsUpdateAgent-7.6
4) Kernel Mode Drivers
ale to nadal nie załatwia sprawy.

Nadal windows update oraz wsus stoją na wyszukiwaniu, svhost.exe zjada 25% cpu na 4rdzeniowym procku, w taskmenagerze widać że coś obciąża w kółko wszytkie 4 rdzenie... więc nad czymś móżdży - ale jak to przyspieszyć?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sam sobie odpowiem, dla potomnych:
doinstalowanie (poza powyższymi) jeszcze:
5. Windows6.1-KB3172605 (windows update update cośtam) skraca ten czas wyszukiwania ... do zawrotnych błyskawicznych 2-3h !
  • Odpowiedz
@hrumque: Jak po jakimś czasie używania systemu pojawi się problem z brakiem możliwości sprawdzenia aktualizacji i zarzynaniem jednego rdzenia przez svchost.exe hostującego usługę Windows Update to również pomaga ta łatka.
  • Odpowiedz
@hrumque: Szanuję za odpowiedź "dla potomnych".
Nic bardziej nie wkurza niż: Już sobie poradziłem, elo. Nara.
Widać, żeś nieskażony elektrodą :)
  • Odpowiedz
@Czang: wolałem odpowiedzieć, by było wiadomo że to się sprawdziło.
Bo to takie rozwiązanie gdzieś wykopane w sieci, po zastosowaniu którego nie masz od razu dobrze (tzn nie jest tak, że instalujesz to, restart, windowsupdate i od razu masz poprawki do ściągnięcia, jednak nadal te 2-3 h zamyśla sie), więc jak ktoś nie wie że to pomaga, to nie ma pewności czy to pomogło czy nie, bo nadal wisi dość
  • Odpowiedz