Wpis z mikrobloga

Czytałem komentarze w znalezisku o Natalii Przybysz, do tego momentu:

XXX: moga mieć, ale nie wiadomo jakiej wielkości są te pokoje :) Raczej nie każesz też 8 letniemu dziecku, które musi się uczyć, zamieszkać w jednym 10m^2 pokoju z niemowlakiem. Rodziców też nie musi być stać na utrzymanie 3 dzieci na odpowiednim poziomie i wolą inwestować w 2. Ewentualnie, matka też może nie chcieć 3 porodu i trzeciego opiekowania się dopiero co narodzonym dzieckiem. Może nie wiesz, ale to jest naprawde wykańczające zajęcie i pochłania tyle czasu, że mało by go zostało na pozostałą dwójke.

Nie wołam autorki. Napiszę teraz coś bardzo osobistego. Pochodzę z wielodzietnej rodziny. Moja mama prócz mnie wychowała jeszcze 4. Moja mama też pochodzi z wielodzietnej rodziny: miała 4 rodzeństwa. Jest to dla mnie przerażające, czytać wypowiedź dziewczyny która decyzję aborcji potrafi uzasadnić zbyt małym metrażem pokoju lub czasem który trzeba poświęcić dziecku. Przeraża mnie że #czarnyprotest miał być obroną Praw Kobiet a mamy tu doczynienia z potwornym brakiem humanitaryzmu. Że zakładać rodziny będzie pokolenie na wskroś egoistyczne; gotowe usuwać ciążę dla obrony wolnego czasu, spokoju, miejsca w pokoju.

#aborcja #oswiadczenie #gorzkiezale #patriotyzm #dzieci #zwiazki
  • 41
@Impresjonista: Ja sam się tam wypowiadałem, ale szkoda strzępić ryja. Sam nie ogarniam jak można usuwać dziecko bo metraż, bo czas na kolejne dzieci. Sam jakoś nie wpadłem bo potrafię korzystać z antykoncepcji.

Zawsze są też tabletki PO, które zadziałają do 72 godzin.

Kolejna sprawa, to chwalenie się tym czynem na łamach prasy tak jakby to było coś niesamowitego/cudownego. Dla mnie to #!$%@? zachowanie. Mogła zachować to dla siebie i nie
Zdolne dziecko, zmuszone uczyć się w jednym pokoju z szalejącym trzyletnim bratem nie osiągnie takich wyników, jakby chciało i mogło, nie wiem, gdzie tu egoizm.


@rybitwa_: #!$%@? po stokroć, sam miałem szalejącą, młodszą siostrę w pokoju i osiągnąłem w życiu sporo. Rodzice są i byli ze mnie dumni za moje osiągnięcia.
@Impresjonista: ale dobra, to jest takie fajne jak ktoś ma 4 dzieci a dochód rodziny to 2 tys złotych? Otóż niem rodziny przeważnie patologiczne mają w dupie, że takie dzieci potem nie jedzą nawet jednego ciepłego posiłku dziennie. Masz dużo racji w tym, że nie należy sprowadzać problemów ekonomicznych do wielkości mieszkania. Ale robienie dzieci bo mi się chce, bez perspektywy zapewnienia im godnego życia też jest złe.
Ja sam się tam wypowiadałem, ale szkoda strzępić ryja. Sam nie ogarniam jak można usuwać dziecko bo metraż, bo czas na kolejne dzieci. Sam jakoś nie wpadłem bo potrafię korzystać z antykoncepcji.

Zawsze są też tabletki PO, które zadziałają do 72 godzin.


@MWittmann: Nawet najlepsza metoda antykoncepcyjna daje promil szansy na zajście w ciążę, a to oznacza, że na tysiąc kobiet jedna, mimo założonej spirali znajdzie się w nieplanowanej ciąży. Zorientuje