Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie wkurza najbardziej? To że opozycja nazywana jest demokratyczną i obywatelską.
Możecie mi powiedzieć, gdzie oni byli gdy był Covid? Przecież głosowali wtedy razem z PiSem, wręcz zachęcali PiS do jeszcze większej zdrady demokracji i jeszcze większego ograniczania wolności obywatelskich. Oni się teraz nazywają opozycją demokratyczną?
Apartheid szczepionkowy, segregacja sanitarna, zabranianie ludziom wychodzić z domu czy wyjazdów do województwa obok, zakaz zakupu ryby w restauracji. Nakaz rodzenia w maseczkach, oddzielanie matki od dzieci... Zamykanie ludziom biznesów. To jest demokracja? To jest wolność wg demokratycznej opozycji? Gdzie oni wtedy byli?
Nakaz przyjmowania szczepionkek dla nauczycieli, pielęgniarek, lekarzy, a nawet urzędników.

Czy ludzie do jasnej cholery o tym wszystkim zapomnieli? Przecież wynik Konfederacji, czyli jedynej partii, która dbała o wolności obywatelskie w tamtym czasie to jest dramat.

Powiedzcie mi gdzie był Tusk, Kosiniak, Hołownia gdy wprowadzano segregację sanitarną? Po której stronie barykady oni stali? Stali razem z dr. Niedziele, z Jarosławem Kaczyńskim i Morawieckim. Przecież nigdy w wolnej Polsce nie było takich ograniczeń obywatelskich, dzielenia społeczeństwa na obywateli premium i plebs jak wtedy. Czy ludzie zwyczajnie zdurnieli i o tych wszystkich szaleństwach zapomnieli?

Bogu dzięki za Grzegorza Brauna, który jako jeden z niewielu potrafił stawić czoła tej czerwonej zarazie, tym wyznawcom autorytaryzmu albo i nawet dyktatury, bo jak nazwać partie, które zakazywały swoim obywatelom wychodzić z domu?

Nie zapominajmy o tym, o wolność trzeba walczyć zawsze i wszędzie, bo jeśli będziemy sobie pozwalać na to, to za jakiś czas będzie to samo.

#covid #polityka #4konserwy #konfederacja #demokracja #koronawirus #wybory #bekazlewactwa
damienbudzik - Wiecie co mnie wkurza najbardziej? To że opozycja nazywana jest demokr...
  • 44
Konfa właśnie taką taktyką jak zwrot ku centrum się pogrążyła. Za mało Brauna było w kampanii i taki był efekt


@Aik32fr45yd: Tak, Brauna było troszkę za mało. Ale nie zgadzam się, że zwrot ku centrum był złym pomysłem. Gdyby nie Korwin i pokemony na listach to naprawdę wynik byłby lepszy.
Możecie mi powiedzieć, gdzie oni byli gdy był Covid? Przecież głosowali wtedy razem z PiSem, wręcz zachęcali PiS do jeszcze większej zdrady demokracji i jeszcze większego ograniczania wolności obywatelskich. Oni się teraz nazywają opozycją demokratyczną?

Apartheid szczepionkowy, segregacja sanitarna, zabranianie ludziom wychodzić z domu czy wyjazdów do województwa obok, zakaz zakupu ryby w restauracji. Nakaz rodzenia w maseczkach, oddzielanie matki od dzieci... Zamykanie ludziom biznesów. To jest demokracja? To jest wolność wg
@mateos11: Ile dawek mordo? Wszystkie boosterki wzięte?

@damienbudzik Niestety przeciętny Polak nie ma wielkiego problemu z byciem traktowany jak bydło przez polityków. Przypominam że zmarło ponad 200 tysięcy osób w głównej mierze przez celowe zatrzymanie działania ochrony zdrowia a nikt z partii "demokratycznych" nawet się nie zająknie by kogoś za to postawić przed sądem.

Tu jeszcze bym przypomniał pomoc w przepychaniu jawnie niezgodnych z Konstytucją ustaw:
1) "Antyprzemocowej"
2) O sądach
Ile dawek mordo? Wszystkie boosterki wzięte?


@Parmenides69: 3 dawki, 4 w drodze i jak?

ile dawek przyjąłeś zanim stwierdziłeś, że to ściema?


@brixo: Ile filmów z rzułtymi napisami naoglądałeś się? xD

Konfa właśnie taką taktyką jak zwrot ku centrum się pogrążyła. Za mało Brauna było w kampanii i taki był efekt


@Aik32fr45yd: @damienbudzik Dlatego otrzymał o 15% mniej głosów na tym samym miejscu i pozycji co w 2019 roku,
@damienbudzik:

Analiza wsteczna zawsze skuteczna. ( ͡º ͜ʖ͡º)

To była największa pandemia od czasu Hiszpanki, większość epidemiologów i wirusologów zalecała wprowadzanie obostrzeń.

Zresztą w Polsce lockdowny były stosunkowo łagodne w porównaniu do innych państw.

Przypomnij sobie co odwalał rząd Scotta Morrisona w Australii. Tego samego Morrisona, który ma 90% zbieżnych poglądów z Konfederacją (m.in. sprzeciw wobec rozwiniętemu socjalizmowi, imigracji, związków jednopłciowych, eutanazji i zachodniej polityce klimatycznej).