Wpis z mikrobloga

Szczerze polecam każdemu, nawet jak nie masz nadwagi

http://www.legimi.pl/ebook-lchf-urszula-forenc,b150635.html
LCHF — „Low Carb High Fat” to dieta niskowęglowodanowa, o zwiększonej zawartości zdrowych tłuszczów. Aktualnie najpopularniejsza w krajach skandynawskich, zalecana przez lekarzy, powoli podbija również Polskę. Dieta ta to prawdopodobnie najzdrowszy uniwersalny sposób jedzenia. Zalecana szczególnie osobom z chorobami cywilizacyjnymi, cukrzycą i walczącym z nadwagą. Nie bój się tłuszczu!

#lchf #dieta #zdrowie #medycyna
mentis - Szczerze polecam każdemu, nawet jak nie masz nadwagi

http://www.legimi.pl...

źródło: comment_5UndR3FaUqKaxpExNSLTSa0jI9t0sWbF.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mentis: Ja bym nie rozpowszechnial takich informacji, ani nie staral sie przekonywac innych ludzi do tej diety. Ona polega glownie na jedzeniu zdrowych tluszczy, a te nie sa tanie. Jezeli wiecej ludzi sie na nia przestawi to wzrosna ceny, i np. paczka masla bedzie kosztowac 50pln, a makrela 200pln ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mentis: Niektórzy mówią że to jest tłuszczówka, a różni sie od niej (także od keto) że tutaj po prostu węgle eliminujesz i potrzebne z nich kalorie zastępujesz tłuszczem. Uskuteczniam ten sposób żywienia chcoaiż mam czasami przerwy i jest bardzo fajnie. Ludzie którzy maja bzika na punkcie tłuszczówek często będąc na tej diecie każdemu radzą cięcie białek bo że za duzo itp - tutaj po prostu nie jesz wegli i zastepujesz
  • Odpowiedz
przez 3 tygodnie


@mentis: Nie dałem rady, po tygodniu diety czułem się jak upośledzony człowiek i ledwo mogłem wejść po schodach na 3 piętro, a na siłowni nie mogłem wyrobić nawet 70% obciążenia które zwykle robię.

  • Odpowiedz
@g....k: mowisz ze nie ma znaczenia ile sie zjada bialka przy LCHF - ale to nieprawda. jesli zjesz duze ilosci bialka to poprzez rekacje gluconeogenesis w Twoim organizmie czesc aminkowasow przeksztlaci sie w glukoze co oczywiscie 'wybije' cie z ketozy. jest sporo badan pozkaujacych to, oczywiscie zalzey to wszytsko od danego organizmu, jedna osoba moze przyjac wiecej weglowdoanow lub bialka i wicaz bedzie w ketozie.
  • Odpowiedz