Wpis z mikrobloga

@catch: @ediz4:

ok, oddaje w naturze, ale sąd nie zasądza 450 pln i 2 przytulańce codziennie, tylko samą kase. Ja sie tylko wkurzam, ze alimenty są czesto niewspółmierne do ponoszonych kosztów na rzecz dziecka. Nie wazne juz jacy są ojcowie.
a te 450 pln i tak uwazam za smieszną kwotę, bo 1000 pln to kosztuje przedszkole.
  • Odpowiedz
Wszystko rozchodzi sie o to, ze jak chce sie dziecka (albo wiecej). To i jedna i druga strona powinna zarabiać na tyle dobrze, zeby w przypadku odejścia jednej ze stron. Mozna było sobie poradzić. A nie. Jedna strona pasożytuje. Niestety najcześciej kobieta na facecie. Potem sie rozchodzą. A ona nie ma na waciki i na dziecko. I nie dosc ze domaga sie na dziecko to jeszcze chciałaby dla siebie cos miec :)

Czyli trzeba zając sie najpierw rozwojem osobistym itd. By godnie moc zyc. I wtedy myslec o dziecku.

To jest prawdziwa odpowiedzialność.

Ale
  • Odpowiedz
Jak czytam niektóre komentarze to powoli czuję, że te osoby co uważają unikanie alimentów za coś normalnego będą mi musiały wypłacić odszkodowanie medyczne


@DarkAlchemy: Kobiety mają aborcję, a mężczyźni mają niepłacenie alimentów. W obu przypadkach chodzi o pozbycie się odpowiedzialności.
  • Odpowiedz
@bacanahali: Zależy w jakim wieku dziecko jest. Ja dostaję 350 dobrowolnych alimentów i czasem i tak jest ciężko. Na samą szkołę we wrześniu wydałam ponad 500zł, a tak normalnie co miesiąc muszę się liczyć z wydatkami w tej kwocie na samo utrzymanie z mojej strony + te 350zł. Jeśli doliczyć ubrania to więcej (przyjemności już wliczone w koszta). Za przedszkole płaciłam dużo mniej niż twierdzisz. Za publiczne wychodziło początkowo poniżej
  • Odpowiedz
wrzucasz dodatkowe 10 zł do skarbonki na moje leczenie


@DarkAlchemy: Znaczy się co? Aborcja na życzenie fajna, a gdy facet nie chce dziecka to i tak musi płacić, choćby kobieta go w te dziecko wrobiła?

Masz takiego raka, że już zacząłeś zarażać innych.
  • Odpowiedz
@Tical25: ale dlaczego rzucasz aborcją "na życzenie" i jaki to ma związek z alimentami? Ja jestem przeciwnikiem aborcji "bo mi się tak podoba" i jestem też przeciwnikiem unikania alimentów, ale chyba trudno zrozumieć, że można mieć "tak skrajne" poglądy ;)
  • Odpowiedz
ale dlaczego rzucasz aborcją "na życzenie" i jaki to ma związek z alimentami?


@DarkAlchemy: Taki, że godzi w równość wobec prawa. Jeśli kobieta ma możliwość uniknięcia odpowiedzialności poprzez aborcję, to mężczyzna powinien mieć możliwość uniknięcia odpowiedzialności poprzez wyrzeczenie się dziecka i niepłacenie alimentów.
  • Odpowiedz
Macie ręce i nogi to #!$%@?ć do pracy, a nie pisać że winny, zero szacunku do kogoś kto dał wam życie, coś co jest najcenniejsze, najlepiej pewnie byście chciały tylko kasy od tatusia, a i tak byście miały go w dupie.


@aqualioss: ja #!$%@?. to np. ja mam całować własnego ojca po stopach, że zaczął jak byłam mała chlać i bić mi najbliższych, a potem go nosić na rękach za
  • Odpowiedz