Wpis z mikrobloga

19.10.2016 r., godz. 13:25. 1119 plusów. A jak jakaś Mirabelka napisze, że na tym portalu istnieje ogromna nadreprezentacja mizoginów i ekstremalnych spierdoxów, to podnosi się święte oburzenie.


@Kupojadek: Przecież chodzi o to, że obrazek jest śmieszny, a nie, że ktoś broni alimenciarzy. Przynajmniej mi się tak wydaje. Tak samo śmieszny byłby obrazek typu "sorry stary nie chodzę na piwo z ludźmi nie płacącymi podatków/łamiącymi przepisy drogowe" etc. Co nie znaczy,
  • Odpowiedz
@JakisTakiNick: ja na serio nie czaję, co w nim śmiesznego. Ktoś nie kumpluje się z ludźmi, którzy nie dają pieniędzy własnym dzieciom. Też tak robię - nie podałbym ręki i nie poszedłbym na piwo ze złodziejem albo alimenciarzem. I cały czas myślę, że ludzie tacy, jak ja, są w większości. A na wypoku jestem "białorycerzem" (,)
  • Odpowiedz
@Kupojadek: To samo zrobiłbyś z kimś kto nie płaci podatków, mandatów etc, albo inne przewinienia ma? Nie żebym bronił takich ludzi, no ale to nie jest tak, że taki człowiek kogoś zamordował. xd Nie szanuję takich zachowań, ale gdyby jakiś mój znajomy coś takiego robił to nie powód IMHO by 'nie iść na piwo'. Zakładajac, że nie znam całej historii takiego człowieka, nie wiem dlaczego nie płaci, nie znam stanu
  • Odpowiedz
@JakisTakiNick: nie wygłupiaj mi się tu i nie porównuj mandatu do alimentów. Zresztą jak zawsze schodzimy z tematu a mi się już nie chce, dlatego przez 10 lat na wypoku 10 postów napisałem. Chodzi mi tylko o to, że:
1. niepłacalnie alimentów jest naganne moralnie i wbrew regułom współżycia społecznego, w związku z czym powinno być powszechnie potępiane i państwo powinno pomagać w ściąganiu alimentów
2. samotne matki, w ogromnej
  • Odpowiedz
@LadyMartini: Według mojej byłej żony, ja też "bym mógł mieć lepszą pracę, bo mam studia skończone, ale jestem nierobem i leniem i udaje biednego bo mam w dupie własną córkę" i też nic nie płacę na dziecko, bo tyle, co płace "to nic".
Poznałem jakiś czas temu rodzeństwo z rozbitej rodziny i rozmawiałem w cztery oczy tak z siostrą, jak i bratem. To co mówiła siostra, można by streścić w
  • Odpowiedz
@Kupojadek: No i ja uczestniczę w tej dyskusji i większa część komentarzy odnosi się do kwestii wysokości alimentów albo podziału obowiązków. Ty natomiast widzisz jakieś pojedyncze komentarze i lecisz z ratunkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Chodzi mi tylko o to, że:

1. niepłacalnie alimentów jest naganne moralnie i wbrew regułom współżycia społecznego, w związku z czym powinno być powszechnie potępiane i państwo powinno pomagać w ściąganiu alimentów

2. samotne matki, w ogromnej większości, to nie są same sobie winne szmaty albo cwaniary, chcące się dorobić na biednych mężczyznach złapanych na dziecko.

Tylko tyle.


@Kupojadek: Zgoda. Tylko to jest ogólny obraz, tak jak pisałem, dokładnej sytuacji
  • Odpowiedz
@Ja_sie_na_tym_znam: LOL typie.

skąd w ogóle wziąłeś stwierdzenie, że mam "#!$%@? życie"? wywróżyłeś to z fusów razem z profilem psychologicznym mojej matki? moje życie jest dobre, jestem i byłam szczęśliwa. nie wiem, co to patologiczny dom, bo matka go wywaliła z domu w 30sek po pierwszych objawach patologii umysłowej i braku chęci poprawy (szok i niedowierzanie, nie pił wcześniej!). wychowywałam się w normalnej, kochającej rodzinie, mimo, że niepełnej.

z resztą,
  • Odpowiedz
@miroslaw_suchoklates: Ale mój ojciec nie płaci "tyle co może". On ma #!$%@? po całości i nie płaci nic! Jak wytoczył mi sprawę, to ze stresu że bedę tam sama, wziełam prawnika. Napisałam że potrzebuje pieniedzy a alimentów na szkołe, utrzymanie,dentystę i nowe łóżko bo śpie na tym samym od 11 lat.
A ten gość do mnie
"Na łóżko nie ma a na prawnika #!$%@? jest"
....
  • Odpowiedz
Gościu i tak wszystko odda i to z odsetkami jak będzie się kiedyś chciał ustatkować.


@ediz4: buhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha


Ciekawe z czego, jak to pewnie taki typowy polski janusz, co ma najwyżej starego opla w gazie i wynajmowane mieszkanie. Chyba, że faktycznie coś ma a mirabelka z niezrozumiałych powodów nie
  • Odpowiedz