Wpis z mikrobloga

50 minut temu: Jadę sobie samochodem do mamy, tak o pogadać bo mam trochę czasu, wjeżdżam w strefę równorzędnych skrzyżowań... Wjeżdżam na skrzyżowanie i widzę jak z mojej lewej strony leci prosto we mnie jakieś clio. Myślę sobie "wal, zarobie", ale zrezygnowałem z tej głupiej myśli i wyhamowałem dosłownie na kilka cm od jej boku, objechałem ja lekko z prawej i widzę, że otwiera szybę blond idiotka, dosłownie taka jak z komiksów o blondynkach i mówi pukając się w głowę, KURTYNA: przecież widzisz, że jadę... Gdyby się nic nie odezwała lub powiedziała cokolwiek mądrego to bym odpuścił i odjechał bez słowa, ale musiałem użyć kilku niecenzuralnych słów bo po prostu nie dowierzałem, że ktoś może być aż tak tępy, ta zaczęła machać łapami, coś mnie tknęło i wysiadłem do niej, zabrałem przez okno kluczyki, bo wyczułem alkohol (co podejrzewałem już po zachowaniu i tym tekście z początku), zawołałem policję, która była po 3 minutach, bo mama mieszka dosłownie kilometr od komisariatu we #wrzeszcz
Przyjechali i robili/robią swoje, mnie spisali jako świadka i dostanę wezwanie w celu złożenia oficjalnych zeznań bo babka dużo wydmuchała. Pojechałem, a Policja nadal prowadziła czynności, cieszę się teraz, że to trafiło na mnie i na mój "gorący" łeb bo gdybym w nerwach nie wysiadł to może ta tępa #!$%@? zrobiłaby komuś krzywdę.
#gdansk #truestory #sadstory
  • 50
@lsnazr O, akurat tamte skrzyżowanie jest beznadziejnie oznakowane. Zawsze mam wrażenie, że jak ktoś jedzie Waryńskiego to leci jakby była z pierwszeństwem. Mogliby na jezdni chociaż jakieś poziome maznąć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@lsnazr: W sumie to gratuluję postawy nie tylko za złapanie pijanego kierowcy, a i za zrezygnowanie z pierwszego pomysłu, bo ubezpieczyciel z pewnością nie wypłaciłby kasy z OC przy pijanym kierowcy i byś musiał latać po sądach, bo jak taka idiotka wsiada za kółko pod wpływem to pewnie i migałaby się z zapłatą za szkodę.
@TomdeX:

bo ubezpieczyciel z pewnością nie wypłaciłby kasy z OC przy pijanym kierowcy i byś musiał latać po sądach,

Na szczęście to działa lepiej. W przypadku pijanego sprawcy, jego OC normalnie Ci wypłaca, a potem jego OC zwraca się do niego o zwrot hajsu. Także to nie jest tak, ze jak ktoś pijany to nie dostaniesz kasy albo później.
@lsnazr Nope, sprawdziłem, żadnego znaku poza jednym #!$%@? przejściem dla pieszych od zjazdu z Placu Komorowskiego ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Od drugiej strony też nic nie ma. A zmiana nawierzchni na Wajdeloty sugeruje drogę podporządkowaną, mimo że tak nie jest. Tak jak mówiłem, beznadziejne oznakowanie. Jakbym chciał wymusić odszkodowanie, to byłoby to jedno
Pobierz Slowbro - @lsnazr Nope, sprawdziłem, żadnego znaku poza jednym #!$%@? przejściem dla ...
źródło: comment_QseCgWLbAmBRiVYAoBYupq7LPe0AhFwX.jpg
@lsnazr: z równorzędnymi skrzyżowaniami zaczyna się moim zdaniem w tym kraju robić spory problem. Kierowcy po prostu totalnie zapomnieli o tej regule, a jest to bardzo mocno widoczne na parkingach marketowych czy osiedlowych uliczkach. Na takim parkingu jest pełno skrzyżowań typu "+" bez żadnych znaków, może czasem jakaś droga jest nieco większa i "wygląda na taką z pierwszeństwem". Szczególnie gdy są ustawione parkingi prostopadłe i do nich przylega jezdnia - to
Pobierz Krupier - @lsnazr: z równorzędnymi skrzyżowaniami zaczyna się moim zdaniem w tym kraj...
źródło: comment_Y24WRckH28o6Doh9cgPiQpUkQE3zC9lW.jpg