Wpis z mikrobloga

@PrawieJakBordo: Nie pamiętam już Pascala, składni tych wcięć itp. ale nie powinieneś wcześniej sobie zadeklarować autor = '' ? No i w pierwszym ifie and nie or.
Ale co się bardziej rzuca, to zmień IDE, jak już męczysz nawet tego pascala to zainstaluj chociaż Lazarusa a nie free pascal....
@PrawieJakBordo: Za pierwszym razem sprawdzasz czy autor jest różny od 'krystian' lub różny od 'Krystian' jak wpisujesz 'krystian' to wyrazenie jest prawdziwe bo 'krystian' jest rozny od 'Krystian'. W pętli until warunek jest prawdziwy jeśli autor to 'krystian' wieć jest przerywana. Zamień w pierwszym wyrażeniu logiczne lub (or) na logiczne i (and)
@PrawieJakBordo pierwszy if zawsze będzie spełniony bo nawet jeśli autor == Krystian to będziesz mieć 1 or 0 czyli 1
Bo Krystian <> krystian zwróci 1ale po kolejnym wpisaniu już powinno wyjść z pętli bo sprawdzasz czy jest równy jednemu bądź drugiemu

Zastąp w pierwszym if ora andem albo rób
IF not(autor ="" or autor="")
@emesc: Zaczynam w szkole programowanie, wlasnie w Pascalu... Według mnie też to się mija z celem- tym bardziej że na maturze nie będzie już Pascala :/

Dodatkowo kazdy projekt robimy w free pascalu- nie ma mowy o innym kompilatorze. Dobrze ze przynajmniej w domu mogę skorzystać z czegoś lepszego- bo DOSowy kompilator średnio mi sie podoba :)
@PrawieJakBordo uroki szkolnictwa, nauka na języku który ma 46 lat...
Fakt że podstawy możesz spokojnie zrobić i to jest coś co możesz potem przenieść, ale czemu takim ludziom pozwala się uczyć i kto to zatwierdza...
W dziedzinie gdzie kwestia kilku lat to przepaść wprowadzać ludzi w programowanie na czymś sprzed niemal pół wieku.
@emesc: O poziomie nauczania nauczyciela tego przedmiotu nie będę nawet wspominał ;)
4 klasy które będą miały na maturze min. programowanie, proszą innych nauczycieli o to aby robili z nimi dodatkowe lekcje bo ten nauczyciel po pierwsze nie umie sam programować, po drugie nie umie przekazać wiedzy...

Szkoła dobra, nauczyciele też. Zdarzył się jeden wyjątek
@PrawieJakBordo lepiej by było jak by wam kazali usiąść do czegoś w stylu Code academy czy Free Code camp bez nauczyciela niż robili takie coś :)
Albo on by mógł sam to zrobić, lepiej by było zrobić wam potem semestr choćby podstaw z Pythona czy html+css niż nawet zaawansowany kurs na pascalu