Wpis z mikrobloga

@elirath chodzi mi o to, żeby postawić serwer, który pobierze wiadomości z exima zwalniając z niego miejsce a moi użytkownicy mogliby się logować przez przeglądarkę do poczty (imap na moim serwerze)
@przemytnik: tak jak napisałem, exim nie przechowuje wiadomości. Musisz się dowiedzieć w jaki sposób one są przechowywane na źródłowym serwerze - pewnie jest też tam coś w stylu dovecota.

W każdym razie, chcesz:

a) postawić u siebie serwer imap (np. dovecot),

b) założyć konta użytkowników i skopiować pocztę (np. przez imapsync lub offlineimap lub getmail.. Cóż, ja bym użył imapsync).

c) skonfigurować webmail tak, żeby korzystał z Twojego serwera imap

d)
@elirath jest taka możliwość w ogóle, żeby mój serwer pobierał wiadomości z serwera źródłowego kasujac z niego wiadomości (na zasadzie pop3)?

Problematyczne jest też to, że nie mam dostępu do źródłowego (exima).

Problem jest w tym, że mamy nakaz używania klientów pocztowych z protokołem pop3 co jest dla mnie męczące. Chciałem ułatwić sobie pracę i wdrożyć "serwer imap pobierający wiadomości z serwera źródłowego kasujac je z niego".

Wiem, że to paranoja, ale
getmail może pobierać wiadomości po pop3, zapisywać je w Maildir lub przekazywać do lokalnego MDA, dovecot może serwować ten Maildir po imapie a jakiś nie wiem roundcube albo rainloop.net albo co tam chcesz udostępni Ci webmail. Nie musisz mieć do takiego setupu dostępu do źródłowego serwera innego niż po pop3.

Po raz trzeci napiszę, że exim nie ma nic wspólnego z tym co chcesz zrobić :).