Wpis z mikrobloga

Elo,
Przez ostatnie problemy z internetem poczyniłem małe kroki w przód i OBS (czyli program służący do nadawania) będzie korzystać z zapasowego łącza, które osiąga upload w granicach 3-4 Mbps (główne łącze - max 1 Mbps). Teoretycznie dzięki temu będzie można podbić jakość obrazu nie powodując przy tym spadku klatek i wzrostu opóźnienia. Problemem może być jedynie ping, ale to wyjdzie w praniu. Przed przeniesieniem się na dodatkowe łączę pasowałoby zrobić strima i zobaczyć ile podczas jednego strima jest wysyłane danych - wtedy będę wiedzieć jaki pakiet kupić (oferta ja + na karte, 2 GB / 10 zł).

Idąc dalej, najbliższy stream będzie podbity do rozdzielczości 780x438 zamiast 604x340, ale jeszcze będzie jechać na moim łączu, dopiero po takim streamie będę wiedzieć jaki pakiet wykupić, żeby to miało ręce i nogi. Jak sprawdzałem teraz to opóźnienie wynosi 2-3 sek, ale wiadomo - jedyne co było przesyłane to zmieniające się literki, przy Omegle trzeba przesyłać o wiele więcej danych (zmieniające się obydwie kamerki, czat, ranking itd.)

W najbliższych planach jest zrobienie streama z monitoringów - #pdk, potrzeba jedynie kilka osób z nmapem, które nie boją się przeskanowania kilku tys zakresów IP - ale ostatecznie beka jest porównywalna do tego co się dzieje na omegle, czasem wyższa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


No i zapasowe łącze pozwoli na robienie streama wcześniej niż po północy, będzie można jakoś wspólnie ustalić pory (albo zostawić jak jest) kiedy stream by najlepiej wszystkim pasował.

No i jeszcze kwestia tego testowego streama w nowej rozdziałce - kiedy byście chcieli, żeby go zrobić?

Nowa rozdziałka wygląda jak na pic rel.

Podziękowania dla @Gamgee, który napisał mi instrukcję jak rozgryźć dwa łącza na jednym komputrze, tak aby OBS korzystał z jednego, a cała reszta z drugiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#misteriusowybot
źródło: comment_j86oQlGxXuBc8wvfQEPeokHHITBcczHS.jpg

KIEDY STRIM????

  • DZIŚ O PÓŁNOCY 56.3% (40)
  • W PIĄTEK O PÓŁNOCY 43.7% (31)

Oddanych głosów: 71

  • 33
@rkzm2012: nic wincyj na razie pod ręką zbytnio nie mam. w przyszłości jako dodatkowe łączę będę inwestować w modem + antenkę LTE, wtedy kupię starter z Orange czy innego Play, zależy kto będzie miał lepsze pakiety
@redhotczili: oprócz omegle jest jeszcze kilka innych rzeczy, gdzie można trollować ludzi. jak te monitoringi, tam się przyda dobra rozdzielczość żeby uchwycić nawet cień janusza, który zmierza do salonu, w którym stonoga dziękuje mu nie wiadomo skąd za to, że nie głosował ani na stonoge ani na korwina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pieczywowewiadrze: muszę pierw pozbierać skany, ale do piątku może się wszystko wyrobi. teraz w bazie mam 80 kamer, z dźwiękiem 11, z czego są to jakieś warsztaty samochodowe i inne tego typu miejscówki, to przyda się możliwość strimowania tego w dzień, bo wieczorami i w nocy nikogo tam nie ma