Wpis z mikrobloga

O amerykanskiej komunikacji miejskiej mam bardzo slaba opinie. Jest to w duzej mierze zasluga #komunikacjamiejska w #warszawa ktora IMHO jest jedna z najlepszych z jakich korzystalem (a korzystalem naprawde z wielu) i w porownaniu do ktorej wiekszosc rozwiazan, zarowno ze wschodu jak i z mitycznego "zachodu" ssie i to mocno.

Jest jednak jeden patent ktory bym chetnie zobaczyl w Polsce. Uchwyty na rowery w Autobusach. Zajebste rozwiazanie. Strasznie nie lubie jak ktos sie pcha z #rower do autobusu (chociaz nie bede udawal swietego bo samemu mi sie czasem zdarzalo). Ciasno, duze ryzyko ze kogos pobrudzisz opona, problem z przebiciem sie do wyjscia, ciagle trzymanie roweru zeby sie nie wywrocil. Generalnie nic przyjemnego. Taki uchwyt zajebiscie rozwiazuje ten problem. Zapinasz rower przed autobusem i swiety spokoj. jak nie jest uzywany to sklada sie do pionu.

Dla wszystkich czlonkow "lawy oburzonych" ze gdzie z rowerem sie pedalarze pchaja do komunikacji. Maja rower to niech zapieprzaja.

Czasami czlowiek ma ochote wrocic sobie z pracy rowerem ale jechac do pracy na rowerze nie za bardzo moze bo albo rano sie spieszy albo nie ma w robocie prysznica albo jeszcze inny powod.

Czasami masz ochote przejechac sie rowerem po podmiejskim lesie ale juz nie koniecznie pchac sie do tego lasu przez cale miasto, albo umowiles sie ze znajomymi w centrum ze sobie pojezdzicie ale mieszkasz na zadupiu i masz w jedna strone 15km w druga 15 i jeszcze pobujac sie godzinke dwie i z drobnej przejazdzki robi sie nagle ponad 50 km i pare godzin.

Czasami jechales rano i bylo ladnie a popoludniu jest ulewa.

Jechales gdzies rowerem ale znajomi namowili cie na "jedno piwo" i nie chcesz jechac po pijaku.

i wiele innych powodow.

Jednym slowem patent uwazam za przydatny :P

#podrugiejstroniebajora
Taco_Polaco - O amerykanskiej komunikacji miejskiej mam bardzo slaba opinie. Jest to ...

źródło: comment_0rTZEayGOw21ssoiUKC8qHDnRLuyXlJX.jpg

Pobierz
  • 57
@Taco_Polaco: Tylko gdyby w Polsce to było to zapewne co 2 przystanki kierowca przez minute wkładał by/wyjmował rower. Co innego na jakiś liniach podmiejskich a co innego na liniach typowo miejskich gdzie rozkład ma duże znaczenie.
Co jakiś czas w Polsce w miastach pojawiają się wszelakie autobusy do przewozu rowerów na "turystycznych" trasach w wakacje. Stary autobus z którego wymontowano siedzenia a zamontowano stojaki rowerowe itp. itd..
W samych nowych pojazdach
Tylko gdyby w Polsce to było to zapewne co 2 przystanki kierowca przez minute wkładał by/wyjmował rower. Co innego na jakiś liniach podmiejskich a co innego na liniach typowo miejskich gdzie rozkład ma duże znaczenie.


@epll: Sam sobie wkladasz i wyjmujesz (chyba ze sobie nie radzisz to kierowca moze pomoc ale to juz trzeba byc naprawde nieogarnietym). W tym rozwiazaniu naprawde nie bardzo jest co zrobic zle.

Moim zdaniem przebijanie sie
Taco_Polaco - > Tylko gdyby w Polsce to było to zapewne co 2 przystanki kierowca prze...
@Taco_Polaco: linia 134 w Krakowie też ma takie bagażniki (tylko z tyłu).
Wcale się nie dziwię że takie bagażniki nie są popularne - założenie roweru zajmuje tyle czasu że w przypadku lini 134 zakładanie i zdejmowanie rowerów dozwolone jest tylko na końcowych przystankach.
A jeśli chodzi o komunikację miejską w USA to autobusowa i owszem jest tragiczna (o tym czy pojadę na manhattan decydowało to, czy autobus akurat raczy przyjechać), ale
@Taco_Polaco Kiedyś czytałem, że jakiś Polski przewoźnik taki ma i z tyłu montowany.
Osobiście, kupiłem z tego powodu uchwyt rowerowy do samochodu, bo pozwala mi to nie tylko jeździć w obrębie miasta, gdzie jest komunikacja, ale sprawdza się również przy dłuższych wyjazdach, gdzie o połączenia nierzadko bardzo trudno.

EDYCJA: Znalazłem, PKM Jaworzno
@Taco_Polaco: sam raz skorzystałem z tego mitycznego amerykanskiego wynalazku, bardzo spoko sprawa. Za drugim razem niestety cały stojak był zajęty, ale za to amerykańskie bagażniki w autobusach są tak wielkie, że zamieściliśmy (ja i rozowy) dwa rowery.