Wpis z mikrobloga

O amerykanskiej komunikacji miejskiej mam bardzo slaba opinie. Jest to w duzej mierze zasluga #komunikacjamiejska w #warszawa ktora IMHO jest jedna z najlepszych z jakich korzystalem (a korzystalem naprawde z wielu) i w porownaniu do ktorej wiekszosc rozwiazan, zarowno ze wschodu jak i z mitycznego "zachodu" ssie i to mocno.

Jest jednak jeden patent ktory bym chetnie zobaczyl w Polsce. Uchwyty na rowery w Autobusach. Zajebste rozwiazanie. Strasznie nie lubie jak ktos sie pcha z #rower do autobusu (chociaz nie bede udawal swietego bo samemu mi sie czasem zdarzalo). Ciasno, duze ryzyko ze kogos pobrudzisz opona, problem z przebiciem sie do wyjscia, ciagle trzymanie roweru zeby sie nie wywrocil. Generalnie nic przyjemnego. Taki uchwyt zajebiscie rozwiazuje ten problem. Zapinasz rower przed autobusem i swiety spokoj. jak nie jest uzywany to sklada sie do pionu.

Dla wszystkich czlonkow "lawy oburzonych" ze gdzie z rowerem sie pedalarze pchaja do komunikacji. Maja rower to niech zapieprzaja.

Czasami czlowiek ma ochote wrocic sobie z pracy rowerem ale jechac do pracy na rowerze nie za bardzo moze bo albo rano sie spieszy albo nie ma w robocie prysznica albo jeszcze inny powod.

Czasami masz ochote przejechac sie rowerem po podmiejskim lesie ale juz nie koniecznie pchac sie do tego lasu przez cale miasto, albo umowiles sie ze znajomymi w centrum ze sobie pojezdzicie ale mieszkasz na zadupiu i masz w jedna strone 15km w druga 15 i jeszcze pobujac sie godzinke dwie i z drobnej przejazdzki robi sie nagle ponad 50 km i pare godzin.

Czasami jechales rano i bylo ladnie a popoludniu jest ulewa.

Jechales gdzies rowerem ale znajomi namowili cie na "jedno piwo" i nie chcesz jechac po pijaku.

i wiele innych powodow.

Jednym slowem patent uwazam za przydatny :P

#podrugiejstroniebajora
Taco_Polaco - O amerykanskiej komunikacji miejskiej mam bardzo slaba opinie. Jest to ...

źródło: comment_0rTZEayGOw21ssoiUKC8qHDnRLuyXlJX.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
z pierwszego zdjecia wygladaja jak zywcem wyjete z lat 70


@Taco_Polaco:
Ja tam jestem za. Nowoczesny design często ssie wizualnie względem klasyków, pomijając kwestię że często gęsto te wszystkie super światła, spojlery, lusterka, uchwyty i osłony kształtowane w 3 płaszczyznach są drogie w produkcji i utylizacji, a są zrobione głównie dlatego żeby zarobić na serwisie.
  • Odpowiedz
Czy w amerykańskiej komunikacji miejskiej też jeździ tyle meneli co w polskiej? Dziękuję


@dreptacz: Troche jezdzi... ale co dziwne to raczej nie smierdza. Nie wiem czy tych smierdzacych kierowca nie wpuszcza czy maja lepiej zorganizowane jakies laznie / schroniska ale fakt ze o ile bezdomnych ogolnie jest sporo to smierdzacych meneli raczej niewiele.
  • Odpowiedz
Ja tam jestem za. Nowoczesny design często ssie wizualnie względem klasyków,


@piwonadziendobry: Wogole stany sa troche inne od europy pod tym wzgledem. Jest sporo roznych rzeczy ktore produkowane sa w niezmienionej formie od lat. Np mikser Kitchen Aid czy pralki Maytag. o tym jeszcze kiedys bede pisal.
  • Odpowiedz
co jest w Warszawie takiego dobrego w komunikacji? Przebicie się z obrzeży z jednej strony miasta na drugą to jakaś tragedia,


@Triplesix: Z ktorej strony na ktora? Z Kabat na Tarchomin Metrem czy z zachodu na wschod kolejka? A co masz dobrego? Jest czysta, punktualna, ma nowy tabor, nocne autobusy gesta siatke polaczen i wszedzie nia dojedziesz.

Masz metro 2 linie, kupe polaczen tramwajowych (28 linii) + ponad 150 lini autobusowych
  • Odpowiedz
@Taco_Polaco: Mirku a jak z punktualnością autobusów/busów w Bostonie czy ogólnie USA? Brat był ostatnio w Londynie i o ile metro działa 100 razy lepiej niż warszawskie, to na busy mocno narzekał. Na ten przykład w Kielcach busy przyjeżdżają na czas, jest widoczny rozkład itp, to w UK busy się spóźniały co mocno wkurzało. Masz taki problem z busami w USA?
  • Odpowiedz
Mirku a jak z punktualnością autobusów/busów w Bostonie czy ogólnie USA?


@M4CH3T4: Cos takiego nie istnieje. Generalnie zgodnie z rozkladem to przyjezdza (moze) pierwszy i ostatni autobus. Reszta jak chce. Moze przyjedzie 15 minut pozniej, moze nie przyjedzie wogole, moze dopiero nastepny za godzine. Jednym slowem loteria.
  • Odpowiedz
W Czechach w lato prawie każdy bus to ma, ale niestety przez 2 lata widziałem tylko 1 przypadek gdy ktoś tego użył, a tak to puste jeżdżą ;/
  • Odpowiedz
@Taco_Polaco: dla mnie bardzo fajnym rozwiązaniem jest to co spotykamy w pociągach czyli takie haczyki o które zaczepiamy przednie kolo i tak sobie rower stoi w pionie nie wadząc nikomu, brakuje mi czegoś takiego w autobusach, tramwajach czy metrze
  • Odpowiedz