Wpis z mikrobloga

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Gothagami Świetny post! Sama swój pierwszy dobrany stanik kupiłam ze 4 lata temu. Była to Freya. Pamiętam też swoje zdziwienie, gdy pani mi powiedziała, że mój obwód pod biustem to 60. Teraz zwracam uwagę na to, co przymierzam i jestem w stanie mniej więcej określić czy pani chce mnie naciągnąć na zakup czy jednak faktycznie doradzić. Sama mam swoje ulubione sklepy i trochę żałuję, że 65 są dla mnie za duże. Niedlugo
@Gothagami: ja mam farta bo (wydaje mi się! bo w sumie nigdy nie byłam u profesjonalnej brafiterki) że mam dość standardową budowe tzn taką wciskają wszelkie sieciówki słynne 70C bo jestem dość wysoka i szeroka w barkach oraz klatce i tak bez szleństwa jeśli chodzi o miseczkę ;) Choć szczerze jak tylko mogę to wskakuje w staniki w sportowe z racji aktywnego trybu życia :)
@Limonkova: Dziękuję ^^ Propsuję Freyę! :D A tak, nawet jeśli same nie do końca potrafimy dobrać odpowieniego biustonosza to dobrze jest się chociaż mniej więcej orientować w tym, czego nam trzeba :)

@Hannahalla: A tam faceci, ale niestety część kobietek też tak myśli :/ I właśnie dlatego postanowiłam napisać ten elaborat :p
@Gothagami Zdecydowanie. Ostatnio babka chciała mi wcisnąć stanik, którego tył był mega mega wysoko. A ona szła w zaparte, że jest ok xD nie podobało mi się jeszcze Li Parie za ceny i wcale nie takie profesjonalne podejście. Też chcieli wcisnąć na siłę
@mikaliq: Polecam wybrać się jednak do jakiegoś salonu doboru bielizny. Ja pod biustem wg centymetra mam 75cm, ale staniki kupuję na 65, bo inne nie trzymają jak powinny. Biustu może i nie masz dużo, ale biustonosze dzielimy na różne rodzaje.
Np: Wąskofiszbinowe i szerofofiszbinowe (uzależnione od szerokości piersi), szerokomostkowe i wąskomostkowe (zależnie od tego, czy masz szeroki rozstaw piersi, czy może są one blisko siebie).
Są staniki bardziej zbierające i mniej
@Twinkle: Wcale nie! Można skorzystać z pomocy brafitterki za darmo! W salonach doboru bielizny można poprosić o pomoc w doborze i albo kupić, jeśli Ci się spodoba, albo nie. Naprawdę nie trzeba wydawać fortuny :)

@Limonkova: Jeśli chodzi o Li Parie to mają bardzo zawyżone ceny w porównaniu do jakości tych staników :)
@Gothagami: A z jakiego jesteś miasta z ciekawości? W Warszawie próbowałam w kilku sklepach brafitterskich (mam rozmiar w okolicy 70H), ale albo nie ma na mnie rozmiarów, albo stanik układa biust w najmniej możliwie seksowny sposób (zbiera do góry i do przodu, ale bez "rowka", tworząc klasyczne "cycki ala stara baba"). Prawie wszystkie staniki, które mam są mega niewygodne - i to ze sklepów brafiterskich! Większość tych, które są niby dobre
@szatniarka:
@kostniczka i @Limonkova mogą Ci polecić coś nie coś, pisz do nich :)

Jestem z Leszna :) W takim razie to polecałabym ci spróbować z mocno zbierającymi a'la wonderbra, ale z przedłużonym obwodem, czyli longline bra :) Nigdy nie kupowałam w Warszawie, spróbuj z wysyłkowymi, jeśli chcesz to mogę Ci powiedzieć jak prawidłowo zmierzyć swój obwód: pod biustem mierzysz dosyć ciasno, po czym odejmujesz od tego 5-10cm czasami nawet do
G.....i - @szatniarka: 
@kostniczka i @Limonkova mogą Ci polecić coś nie coś, pisz d...

źródło: comment_AiH4Jx9o8ZmYuocgTiyMJw3YWwHwAIs0.jpg

Pobierz
@Gothagami: no ale dla większości kobiet noszenie staników jest niezdrowe, właśnie dlatego, że źle je dobierają xD
Kiedyś na wykopie już była taka znawczyni staników, bodajże @kasiknocheinmal, to ją przez pewien czas do każdego wpisu zawierającego cycki i stanik wołali, żeby tłumaczyła, czemu jest źle dobrany :D osobiście nigdy nie czaiłem tych wszystkich rozmiarów i literek, nie chciałbym być laską, #!$%@? z tym wszystkim macie.