Wpis z mikrobloga

Słuchajcie w spadku otrzymałem 30 tys. zł. Szukam dobrych, śmiałych koncepcji jak te pieniądze ulokować. Niestety lokata w banku odpada, bo tam jest bardzo niski procent. Chciałbym w coś zainwestować, aby ta kasa nie leżała na koncie. Złoto? Obligacje? Akcje? W sprawach ekonomicznych nie jestem orłem i z chęcią wysłucham każdej koncepcji.

#finanse #ekonomia #pytanie #pieniadze #inwestycje #banki #pytaniedoeksperta
  • 19
@Norskee: Niee wielkie zyski. Po prostu gdzieś te pieniądze umieścić. Po co mają leżeć na koncie. Wiadomo dużo z tego nie da, ale zawsze chociaż jakiś grosz będzie, lepszy niż na tych niskich lokatach.
@eddy26: ile masz oszczędności? Ja jestem fanem trzymania jednak sensownie dużej ilości łatwo dostępnej kasy na koncie. Jak masz w sumie wolne np. 100k zł to jest sens coś kombinować, jeśli 30k to jedyne pieniądze jakie masz to pewnie nie kupiłbym za wszystko/większość czegoś, czego nie można łatwo upłynnić z dnia na dzień.
@eddy26: poczekaj chwile jak spadną akcje CDR i kup może z początkiem roku i potrzymaj do 2021 r. do tego czasu zakładają wypuszczenie 2 gier AAA (cyberpunk i coś jeszcze) a firma ma bardzo dobrą sytuację finansową. 500 mln na koncie i brak linii kredytowej. ostatnio wypuścili wieśka GOTY więc może jeszcze coś podskoczyć w tym kwartale ale raczej nic wielkiego.

poza tym możesz zawsze poczytać rekomendacje spółek notowanych na GPW
@eddy26: Fizyczne złote monety 1 uncjowe (bo na mniejszych wagach są za duże marże). Dodatkowo są płynne, szczególnie te rozpoznawalne i zabezpieczone, jak Kanadyjski Liść Klonowy.
Jak się nie znasz i nie chcesz sie znać + celujesz długoterminowo, to nie widzę lepszej alternatywy.
@eddy26 @mihaubiauek: Lepszą alternatywą jest srebro. Jednak nie lokuj więcej, jak 10% kapitału w metal fizyczny, bo to może być bardzo długoterminowa lokata. Traktuj to wtedy jako zapas na czarną godzinę.
Resztę pieniędzy zainwestuj w siebie, bo aktualnie bez wiedzy i doświadczenia nic nie zarobisz. To już lepsza ta lokata, tylko nie dłuższa niż rok, bo zaczną stopy proc. podnosić w 2017 r.
Jak masz więcej kasy, to kup ładny kawałek
Lepszą alternatywą jest srebro

@bajlando: Teraz? Raczysz żartować. To chyba przykład tego "nieznam się, ale się wypowiem".

10% kapitału w metal fizyczny

Zupełnie się nie zgadzam, ani z tym, ani z ziemią, szczególnie jak się nie zna. Ziemi nie sprzedaż z dnia na dzień. Wartość ziemi przy rządach PiS może mieć różnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dochodzi jeszcze papierologia...

W siebie zawsze warto inwestować :)
@mihaubiauek:

Teraz? Raczysz żartować. To chyba przykład tego "nieznam się, ale się wypowiem".

OK specjalisto, chcesz kupić złoto, które jest aktualnie koszmarnie drogie? Srebro utrzymuje jeszcze normalną cenę, łatwiej się operuje bulionem srebra i łatwiej je sprzedać. Dodam do tego, że stopa zwrotu tego metalu znacznie przewyższa złoto. Za każdym razem w historii tak było. Rozumiem, że sam umoczyłeś w złoto i teraz każdemu je doradzasz? W dodatku ładujesz w całości
łatwiej się operuje bulionem srebra


@bajlando: Łatwiej też stracić połowę wartości w krótkim czasie.

Rozumiem, że sam umoczyłeś w złoto i teraz każdemu je doradzasz?


xD Wykop to średnie miejsce na chwalenie się zyskami, ale jestem na +

W dodatku ładujesz w całości środki na kupno?


Część w nieruchomościach, część w złocie, część w #kryptowalutach, ale każdy z tych rynków znam i śledzę.
Najbardziej nobrainowe, wymagające najmniej zachodu i pewne,