Wpis z mikrobloga

@Wsciekle_piesci_meza: poruszam się na rowerze po ulicach i nierzadko stoję na czerwonym, a gdy zmieni się na zielone, to potrafię dwa samochody wyprzedzić... (wyprzedzanie na skrzyżowaniu, wiem, ale co zrobisz xD) kierowcy też mają swoje za uszami, jak jadę samochodem, to aż mnie coś nosi, jak stanie sobie janusz w corsie i łaskawie wrzuci jedynkę i nadepnie na pedał.

jakich przepisów?


@BoltoS: no przepisy ruchu drogowego, rowerzyści mają takie same
@Stanley_K: czy sygnalizacja świetlna jest brana jako "skrzyżowanie o ruchu kierowanym"? Jeśli tak, to równie dobrze można wyprzedzać na przejściach dla pieszych, które mają światła. Zaiste, dziwne te przepisy ostatnio :O
@DostalemBanaZaSikajacegoPana: no ja wiem, to w większości wina kierowców, którzy tak bardzo na rowerzystów narzekają. Ale! Są też tępi rowerzyści, którzy się #!$%@?ą z prawej strony PODCZAS skrętu przez samochód :P Miałem taki przypadek, ciasna uliczka, ciasny zakręt, babka mi się #!$%@?ła między samochód a krawężnik już w trakcie mojego skręcania. Wysiadłem, #!$%@?łem i pojechałem dalej.
@Arveit: zgadzam sie, tyle ze to czesto tez jest powodem POZNEGO WRZUCENIA KIERUNKOWSKAZU, co czasami wynika z tego, ze kierowca znow zpaomnial ze kogos wyprzedzal, albo po prostu jedzie na tyle wolno ze sie nie spodziewa, a maniera wczesnego zaznaczania zamiaru jest rzadka, ale zgodze sie czasem rowerzysta wini. Btw z tymi poznymi kierunkowskazami tak samo na rondzie to jest tragedia, juz pomijam debili co najpierw hamuja potem wrzucaja kierunek, no
Kto nie pojezdzil troche po miescie rowerem nigdy nie dowie sie jakie to #!$%@? i niebezpieczne, jak #!$%@? wymuszaja i jak bezmyslnoscia utrudniaja i ryzykuja kolizje z rowerzystami. Ranking:
1. Wymuszenia na rondzie
2. wymuszenia z prostopadłych podporzadkowanych
3. Skręt w prawo po wczesniejszym wyprzedzeniu
4. Hamowanie bez powodu, albo przed skretem (szczegolnie gdy mokro)
@Arveit:
wymuszenia z prostopadłych podporządkowanych to istny rak

@Arveit: no i tak: z przezornosci zwalniasz jak podjezdza do skrzyzowania z podporzadkowanej bo wiesz ze moze wyjechac bo 0,5-1% sytuacji tak jest, a ten janusz sie #!$%@? czemu zwalniasz, i znowu pedalarze pedalycwele xD

a i jeszcze wyjezdzanie tyłem z miejsc parkingowych prostopadłych POZDRO
@DostalemBanaZaSikajacegoPana: punkty 1 i 2 ok, ale co do punktu 3 to znam kilka takich miejsc, gdzie wyprzedzę rowerzystę, chcę skręcić w prawo a tam jakaś idiotka skręca w lewo ze środka dwukierunkowej. nie wcisnę się i o ile jestem w stanie to nie blokuję rowerzysty, ale jak postanowi mi jechać na czołowe to wybacz jaśnie rowerzysto, to nie do końca moja wina. poza takimi sytuacjami zwykle czekam aż rower przejedzie,
@maciejowy: kiedyś, jak już stałem tam piątą albo szóstą zmianę świateł to policzyłem ile sekund tam się pali zielone światło. Jak mi wyszło, że 8 - 9 sekund to powiedziałem sobie, że już więcej tamtędy nie pojadę, chyba że w nocy jak nie ma korków.
@DostalemBanaZaSikajacegoPana: jak ktoś nie potrafi wrzucić kierunkowskazu zanim zacznie wykonywać manewr to jest #!$%@? idiotą i nie ma znaczenia czym za nim jedziesz. usprawiedliwiam późniejsze włączanie tylko jak faktycznie ktoś ma pusto wokół siebie i robi to pro forma, ale z doświadczenia w jeżdżeniu po GOP mogę stwierdzić, że ponad 50% ludzi w ogóle ma w dupie kierunkowskazy. same BMW tylko z innymi karoseriami.
jak chce to stoi. Przynajmniej nie robi przypadkowym ludziom zdjęć bez ich zgody i nie wrzuca ich do Internetu.


@eloar: #!$%@?, gościu, czemu przeżywasz zrobienie zdjęcia osobnikowi, na którym nawet nie widać jego twarzy i za #!$%@? nie idzie go rozpoznać? Jak wrzucę zdjęcie z jakiejś imprezy, to też będziesz pod nim wył, że uchwyciłem bez zgody osób kilkanaście twarzy?

Parafrazując Pazurę z "Psów":

Wy wszyscy* jesteście #!$%@?


@Psychopathy_Red: To idiotyczny zwyczaj robić ludziom zdjęcia i je upubliczniać. A potem jeszcze się tłumaczyć:

przecież nie widać twarzy.

Każdy dzieciak w szkole wie już dobrze, że zdjęcie 'bez twarzy' to żaden problem dla złośliwców.

Chcesz zrobić zdjęcie dziadkowi na ulicy aby się nim napawać w cieniu piwnicy, trudno, rób, po prostu nie wrzucaj. Oszczędź innym swoich fetyszy.
@maciejowy: beka z ciebie. Stosuje się do przepisów, a ty pewnie zaraz przygrzejesz ze stówkę w zabudowanym, nie?


@Arveit: beka z ciebie choci ze mnie bo do niedawna nie wiedziałęm, że rowerzysta ma prawo wyprzedzani samochodó po tym samym pasie jadąc po ich prawej stronie ;-) Nie musi stać w korku. Może cisnąć do przodu.