Wpis z mikrobloga

  • 64
Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy przychodzą na rozmowę o pracę w ubraniu codziennym. Jeans, but sportowy no ja pierdle. Konkretny rak to jest dres. Przecież to jest okazanie braku szacunku dla firmy. Tak ciężko na ten jeden jedyny dzień dowalić pełny garnitur i wyglądać jak człowiek?
#pracbaza #boldupy #bekazpodludzi
  • 79
  • Odpowiedz
@larvaexotech: te dzisiejsze pokolenia kiedys było lepiej xD

Nie wiem czy potrafisz czytać ze zrozumieniem czy nie ale gówno mnie obchodzi czy ciebie szuka praca, policja czy matka po melinach. Świat idzie naprzód, kontakty międzyludzkie idą w trend zachodni czyt. deformalizują się.

Rozmowa o pracę jest formą autoprezentacji i wyszczególnia się swoje najsilniejsze cechy związane ze stanowiskiem o które się aplikuje. Z tego wynika że najlepiej jest ubrać się neutralnie chyba,
  • Odpowiedz
@CherryLipstick: No Ty to chyba masz jakieś zwarcie czy coś. Stwierdziłaś, że gajer = że ktoś idzie płakać i błagać o robotę, to Ci tłumaczę że nie jestem w takiej sytuacji, nie muszę o nic nikogo prosić, a mimo to ubrałbym się porządniej. Z tym inżynierem to niekoniecznie, jak ja zobacze że ktoś przyjdzie do mnie w garniturze to będzie dla mnie to oznaczało, że traktuje mnie i pracę jaką mu
  • Odpowiedz
@larvaexotech: tyle się słyszy o tej roszczeniowości a ciekawe na czym ona polega. Chyba że roszczeniowa postawa to zapytanie wprost o wynagrodzenie, elastyczność grafiku i ścieżkę kariery.

Czy to ma być pełen gajer czy lekko odświętny strój to już inna kwestia.


No i tutaj popisujesz się niekonsekwencją. Co to znaczy pełny/niepełny gajer? Nie ma czegoś takiego. Lekko odświętny strój to jaki niby? A nie można ubrać się po prostu schludnie i
  • Odpowiedz
@CherryLipstick: Ok przyjmijmy taką definicję, ubrać się bardziej porządnie i odświętnie niż na codzień.

Natomiast co do roszczeniowości to proponuję żebyś prowadziła dyskusje zamiast tworzyć sobie jakiś obraz mojej osoby w głowie, bo ja nigdzie nie napisałem że takie pytania są złe. No ale akurat to jest bardzo typowe na tym portalu że widzicie tylko dwa kolory, jest tylko czarny albo tylko biały. Skoro jestem za tym, że na rozmowę o
  • Odpowiedz
@CherryLipstick: przyczepiłaś się do @coolpick: o to, że postanowił zachować klasę i okazać szacunek rodzicom wybranki? Byłaś przy jego oświadczynach, że zakładasz płaszczenie się? A może mają z teściami dobrą relację i to straszliwie proszenie o rękę było gestem pro forma dzięki któremu obie strony były zadowolone? Pocieszna dziewczynka z Ciebie.
  • Odpowiedz
@Krachu: mnie natomiast roznosi jak piszą - z jednej strony garnitur a za chwilę casual smart casual... pewnie jak idą do sklepu to też mówią "poproszę cacao"
  • Odpowiedz
@Krachu ja poszedłem na rozmowę do gównopracy w koszuli i pantoflach to dziwnie się na mnie patrzyli, a zadano mi tylko pytanie do kiedy chcę pracować i czy jestem po sesji
  • Odpowiedz
odrzucanie kogoś z marszu za to że chciał przyjść elegancko ubrany na rozmowę o pracę to niezłe przegięcie


@coolpick: szczerze Ci powiem że jak HRu się posłucha to z głupszych powodów się ludzi odrzuca. chociażby dlatego że "się creepy uśmiecha", albo "a jest jakiś dziwny"

A tak serio to w 99% przypadków na stanowisko programisty w garniaku przychodzi student świeżak który ma tylko dyplom, albo jakieś marne doświadczenie. Niestety praktyka to
  • Odpowiedz
my z kolei na stanowisko programisty odrzucamy z miejsca kandydatów którzy przychodzą w garniturze pod krawatem, bo widać że są totalnymi świeżynkami w branży i tylko zmarnujemy czas na doszkalanie i poprawianie po nich.


@Kargaroth:

UWAGA ŁAMIĄCA WIADOMOŚĆ: większość ludzi, tak z 99% niestety nie jest i nigdy nie będzie słynnymi burzliwymi programistami 15k z wypoku, którzy podobno nawet mogą się zesrać na rozmowie kwalifikacyjnej a pracodawca powie że nic się
  • Odpowiedz
@Barbeer:
Chyba nie ma logicznego odpowiednika. Jeżeli już byłoby to "niezobowiązująco".
Niestety nadal zbieramy plony rewolucji seksualnej, pstrokacizny, a w przypadku bloku wschodniego dochodzi jeszcze PRL. Po pierwsze garnitur przyjął rangę ubrania odświętnego na każdą okazję co jest kuriozum, a po drugie skrajny indywidualizm i oryginalność granicząca z dziwnym we współczesnym ubiorze.
Coś jak sztuka współczesna - oryginalne gówno.

Teraz sobie pomyśl co pomyśli współczesny człowiek na "niezobowiązująco" jak dla niektórych
  • Odpowiedz
Zajebisty koder nie potrzebuje się stroić ani nawet nie ma ochoty, ani czas myśleć o takich pierdołach bo w sercu tylko kod :D

Chociaż nie moja branża to śmiechłem bo mam nowego na dziale i on niestety ma czas sie #!$%@?ć do #pracbaza jak do kościoła w niedziele ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz