Wpis z mikrobloga

Mirki musze wam cos powiedziec.. Od jakiegoś czasu szukam pracy mojej pierwszej w zyciu.. Wiele wysłanych cv,wiele rozmów kwalifikacyjnych,dużo czekania na odzew.. Straciłam wiarę. Mysle sobie jade za granice robic na taśmie bo nie strzymie. Wracam dzis do domu i dostaje telefon z informacja ze dostałam prace. Blisko,dobrze placa,umowa o prace.. Wszystko jest. Wchodzę do salonu i mowie o tym rodzicom.. Mam ucieszona a tata poplakal sie ze szczęścia. Jego uśmiech jest najwieksza podzieka za to czekanie i nerwy i najwieksza motywacja by tego nie spieprzyc.. Cos jeszcze wam powiem ze to jest racja.. Z wiekiem rozumiemy co to znaczy miec rodziców. Miłego dnia mireczki niech wam tez szczęście sprzyja! #praca #rodzina #takaprawda
  • 39
@Martuchna69: Jak dla mnie wysyłanie CV kiedy szuka się pierwszej pracy to bezsens, bo co Ty tam wpiszesz? Że szkołę skończyłaś? Polecam po prostu przejść się do pracodawcy i pogadać, przynajmniej u mnie to zadziałało jak pierwszy raz szukałem pracy.

Gratuluję i powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Martuchna69: Za te składki które odprowadza za Ciebie pracodawca możesz mieć dużo lepsze ubezpieczenie niż w NFZ, obejmujące więcej przypadków i oferujące lepszą opiekę, prawdopodobnie jeszcze część tych pieniędzy zostałaby Ci w kieszeni. Tak czy inaczej jeśli dogadałabyś się tak że pracodawca "brutto" płaciłby tyle samo to wykupując sobie prywatnie ubezpieczenie + odkładając na jakiś fundusz emerytalny(lub w inny sposób) lepiej byś na tym wyszła. Państwowe ubezpieczenie jest tak naprawdę bardzo
@cup12552:
czy w swoich obliczeniach uwzględniłeś coroczny płatny urlop wypoczynkowy (26 dni), wynagrodzenie za czas choroby i wziąłeś pod uwagę inne korzyści takie jak regulowane prawem pracy okresy wypowiedzenia umowy, a co najważniejsze dla młodej kobiety - ochronę przed wypowiedzeniem kobiety ciężarnej oraz dalsze płatne urlopy macierzyńskie i rodzicielskie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)