Wpis z mikrobloga

http://steamcommunity.com/games/aod/announcements/detail/975416562635551870

Dostęp do EA DOSa 2 bardzo mnie ucieszył i generalnie to co zobaczyłem nastraja pozytywnie. Ale teraz nadeszła prawdziwa bomba i update od twórców Age of Decadence. Znamy w końcu nazwę dungeon crawlera osadzonego w świecie Age of Decadence, jest to "Dungeon Rats". Wcielamy się tutaj w skazańca, który chce uciec z piekła stosując wszystkie możliwe chwyty. W zależności od naszych statystyk będziemy mogli grać samemu (co jest trudniejsze, ale pozwoli na szybsze podnoszenie statystyk) lub zwerbować do pomocy innych (maksymalnie trzech, w zależności od charyzmy będziemy mieli większe możliwości zarówno jeśli chodzi o jakość jak i ilość).

Zmiany w stosunku do Age of Decadence są znaczące (pomijając fakt, że gra będzie się opierać niemal wyłącznie na walce i nie będzie już takich ścian tekstu jak w AoD), bo tym razem będziemy mieli kontrolę nad sojusznikami. Poza tym jeszcze ważniejsze stanie się dobre rozmieszczenie wojowników podczas walki (flankowanie i inne strategie będą wpływać w znaczący sposób na rozwój bitwy). Przed walką sami rozmieścimy "zawodników", których w sumie będzie 10 (11 licząc z nami) z czego nie wszyscy z nich są ludźmi (sądząc po screenie pojawi się np. "Oscar demon"). Dojdą też poziomy trudności co może trochę zmniejszy liczbę negatywnych recenzji no i będzie więcej lootu.

Dopiero ta wiadomość mnie rozbudziła. Jest to najbardziej oczekiwana przeze mnie gra tego (i/lub przyszłego) roku.

#gry #rpg #crpg #irontower #ageofdecadence #dungeonrats
Bethesda_sucks - http://steamcommunity.com/games/aod/announcements/detail/97541656263...

źródło: comment_CjC5S70i0IlmqHCpZjtXyXwyYIgZHwUS.jpg

Pobierz
  • 7
@Bethesda_sucks: Z opisów zapowiada się zacnie. Taktyków na rynku jest sporo, ale rozbudowanych i hardkorowych już nie za dużo. Jakby było coś na poziomie Darkest Dungeon to już byłbym zadowolony, ale skoro robi to ekipa od AoD to może można liczyć na coś więcej.

Swoją drogą, jak ktoś chętny na turowego taktyka to LEgends of Eisenwald jest całkiem niezly, dużo na razie nie pograłem, ale póki co oceniam spokojnie 6/10. Gra
@Asterling: Drewniana? Nie za bardzo wiem co przez to rozumiesz. IMO nie było nic lepszego od czasu JA2. Może DOS miałby start, ale to tylko ze względu na wpływ środowiska na walkę i reakcji żywiołów na siebie. Jeszcze Underrail był całkiem niezły, ale to nie poziom AoD.
@Bethesda_sucks: Bardzo dobra wiadomość, ja mam tylko nadzieję, że jednak gdzieś co nieco tekstu do czytania dadzą, bo świat jest bardzo ciekawy. Zabijanie zabijaniem, chcę też trochę fabuły.