Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko198
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

298

Zagranica kontroluje rekordowe 70 procent obrotów akcjami na GPW

Zagranica kontroluje rekordowe 70 procent obrotów akcjami na GPW

Jeszcze nigdy w historii inwestorzy zagraniczni nie dominowali na krajowym rynku głównym tak jak w całym 2025 r. Na podstawie najnowszych danych za 2025 rok widać rekordowy poziom ich dominacji oraz dynamiczny wzrost bazy aktywnych rachunków maklerskich

Anakee
Anakee
z
bankier.pl
dodany: 29.04.2026, 13:08:54
  • #
    gielda
  • #
    xtb
  • #
    inwestycje
  • #
    kryptowaluty
  • #
    gpw
  • #
    inwestowanie
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (40)

najlepsze

UczesanyPedryl
UczesanyPedryl
29.04.2026, 13:33:46 via Wykop
  • 63
Murem za szczurem
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

OVG1
OVG1
29.04.2026, 20:42:05 via Wykop
  • 43
Goldmany rządzą na Bananie? Nie może być.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

subnoise
subnoise
30.04.2026, 06:52:03 via Wykop
  • 12
@OVG1:
Pewnie gorzej: Shmidty, Rohliki, Boergseny, Deloiny, Sanchezy...
  • Odpowiedz
Kanusz_Morwin_Jikke
Kanusz_Morwin_Jikke
30.04.2026, 10:29:52 via Wykop
  • 7
@OVG1: Pan masz małe rybki w głowie.
  • Odpowiedz
pawloka1
pawloka1
pawloka1
29.04.2026, 19:23:11 via Wykop
  • 20
To już nie jest polska giełda
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Vacheron
Vacheron
Vacheron
29.04.2026, 19:26:34 via Wykop
  • 50
@pawloka1: a mówili, że kapitał nie ma narodowości
  • Odpowiedz
Hydrochloridum
Hydrochloridum
30.04.2026, 10:40:36 via Wykop
  • 9
@pawloka1: o nie, zagranica inwestuje w polskie firmy, literalnie upadek państwa
  • Odpowiedz
subnoise
subnoise
30.04.2026, 06:51:10 via Wykop
  • 16
Op odkrył transgraniczne transfery kapitału, i udział w gospodarce zagranicznej kasy, ciekawe czy wie,że jego narodowa kasa może też zasilać zagraniczne podmioty, brawo, wejście w dorosłość przyniesie jeszcze więcej zdziwien
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Hydrochloridum
Hydrochloridum
30.04.2026, 10:46:12 via Wykop
  • 5
@Ranger: niemiecki DAX 40 i francuski CAC 40 oba mają po 75-85% zagranicznego obrotu według szacunków
  • Odpowiedz
Ranger
Ranger
30.04.2026, 10:48:26 via Wykop
  • 0
@Hydrochloridum: thx
  • Odpowiedz
Fichtner
Fichtner
30.04.2026, 10:55:24 via Android
  • 9
No i zawsze tak było, jestem na bananie od 2010 roku. To co się działo jak PiS doszedł do władzy to była masakra, kapitał zagraniczny uciekł? Dlaczego? Dlatego że wszystkie zyski były transferowane na PiS, na polityczne spółki pisowskie, wyprowadzana kasa z zysków z giełdy, zamiast wypłacać inwestorom a taka jest istotą giełdy! Im więcej kapitału krążącego tym lepiej!!
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wesolymaluch
wesolymaluch
wesolymaluch
30.04.2026, 11:06:55 via Wykop
  • 0
były transferowane na PiS


@Fichtner: nie tylko one "społecznie" działały też Orlen kupował gazety
a w kowid każda duża spółka skarbu państwa miała wybudować za swoje SZPITAL POLOWY dla chorych - także tego
Poczta polska miała zabrać się wyborami na "gębę".

Ja bym powiedział że to taka polska tradycja przewalania nie swojej kasy.
  • Odpowiedz
kanis-sapiens
kanis-sapiens
01.05.2026, 18:20:43 via Wykop
  • 0
@Fichtner: Ciekaw jestem twojej opinii, gdy KO straci władzę i okaże się, jakie deficyty po nich zostaną.
  • Odpowiedz
voot
voot
30.04.2026, 10:39:07 via Wykop
  • 8
Zwróćcie uwagę, że tutaj mowa o 70% obrotów akcjami, czyli mowa tutaj o tym, kto aktywnie handluje, a nie kto posiada akcje. Bo jestem pewien, że 90% wykopków nie ogranie, o co tutaj chodzi :D

Teraz czy to dobrze, czy źle? To zależy. Na plus, większy obrót zagranicznych inwestorów poprawi płynność, podniesie zainteresowanie polskimi spółkami, co ułatwi finansowanie, podniesie wyceny polskich spółek i uczyni jej bardziej widocznymi globalnie, GPW może zwiększyć znaczenie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Adiqus
Adiqus
Adiqus
30.04.2026, 11:09:28 via Wykop
  • 3
A kto ma dominować na polskiej giełdzie jak prawie wszystkim Polakom giełda się kojarzy z kasynem, krachem albo wilkiem z wall street?

Akurat to, że świat się coraz bardziej interesuje polską giełdą dobrze o niej świadczy, szkoda że nie sami Polacy.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

buka2345
buka2345
30.04.2026, 11:35:43 via Wykop
  • 1
szkoda że nie sami Polacy.


@Adiqus: tutaj bym polemizował
Ostatnio mi się wydaje że każdy wchodzi w giełdę, niekoniecznie polską
  • Odpowiedz
swat
swat
swat
30.04.2026, 08:59:19 via Wykop
  • 3
Niedługo opublikuję wykresy z kapitalizacją spółek krajowych i zagranicznych na rynku głównym GPW i NewConnect oraz wartość obrotów akcjami a na razie mam liczbę spółek krajowych i zagranicznych
https://youtu.be/tjVjhjT9nso?is=yDAKhu6iiIpyAS-9

#chwalesie
swat - Niedługo opublikuję wykresy z kapitalizacją spółek krajowych i zagranicznych n...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

swat
swat
swat
30.04.2026, 09:05:14 via Wykop
  • 0
@swat: w sumie to po co czekać
https://youtu.be/O3M6xVGBk6M?is=pXHcIZOREcFlYc4f
  • Odpowiedz
malkontent
malkontent
30.04.2026, 11:20:47 via Android
  • 2
@swat: piękne tabelki i wykresy. Aż mi stanął
  • Odpowiedz
Boloo2000
Boloo2000
Boloo2000
30.04.2026, 15:24:24 via Wykop
  • 2
No ale czego wy oczekujecie jak Tusk z-----ł wam OFE a jak polaczki dorobią się jakiś pieniędzy to kupują mieszkanie jako "inwestycje"
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LeastWantd80
LeastWantd80
LeastWantd80
30.04.2026, 14:38:59 via Android
  • 1
Jak Tusk skończy rozbiory Polski to zostanie tu może parę hektarów lasu w rękach państwa.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
Łatwogang stał się nietykalny. Sięga po nasze pieniądze na lek, który nie działa
2580
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...
2435
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2328
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
1841
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1761
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #xtb
  • #inwestycje
  • #kryptowaluty
  • #meczennicyxtb
  • #gpw
  • #inwestowanie
  • #usa
  • #tesla
  • #heheszki
  • #ekonomia
  • #trump
  • #finanse
  • #nieruchomosci
  • #bitcoin
  • #meczennicypkn

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia