Wpis z mikrobloga

Ciekawostka - Polska jest krajem, w którym jest największa różnica między odsetkiem samobójców wśród kobiet i mężczyzn. Mężczyźni popełniają u nas samobójstwa 8 razy częściej.

Malta się nie liczy, bo za mała liczba samobójstw, żeby były statystycznie istotne.

Źródło: https://jakubmarian.com/suicide-rates-by-country-in-europe/

#statystyka #mapy #zwiazki #polska #ciekawostki
tellmemore - Ciekawostka - Polska jest krajem, w którym jest największa różnica międz...

źródło: comment_XBC8zUCyr9CqFMus6kDilT5fCusUFnto.jpg

Pobierz
  • 182
  • Odpowiedz
dzisiaj przeczytałem w metrze, ze według najnowszych badań w Wilnie mieszkają najbardziej szczęśliwi ludzie na świecie. Takze tego...


@md23: Po prostu wszyscy nieszczęśliwi już wiszą, więc szczęśliwych proporcjonalnie więcej ;).
  • Odpowiedz
Temat konkursu brzmi „JAK MOŻNA POMÓC OSOBIE Z MYŚLAMI SAMOBÓJCZYMI?”.


@zaltar: już chciałem pisać esej o tym, że najbardziej moralne byłoby dać wytrzymałą linę, ale coś czuję, że nie wygrałbym

I EDYCJA KONKURSU "ZAWSZE WYBIERAJ ŻYCIE"
  • Odpowiedz
@Variv: Kult mężczyzny - bohatera, który jest twardy jak skała. Wielu uważa że facet nie ma depresji, tylko jest nieudacznikiem. To w połączeniu z frustracją wynikającą z zalewu obowiązków i trudności dzisiejszego świata powoduje taki stan rzeczy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Jednym z powodów to pewnie kwestia pieniędzy, jak facet zarabia 2000zł to "ło matko z czego rodzinę uczymasz pszegrywie xDDDD" a kobieta zarabiając 2000zł "ło matko jako samodzielno, gratulacje!".
  • Odpowiedz
@Existanza: Po prostu karuzela śmiechu... ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak mawiał mój jeden wykładowca "każdy człowiek przynajmniej raz w życiu zastanawia się nad sensem swojego istnienia, tylko że niektórzy dochodzą do nieciekawych wniosków"
  • Odpowiedz
@tell_me_more: Istnieje może mapa samej Polski za podziałem na województwa? Tak się zastanawiam i wychodzi na to, że przez 30lat życia nie poznałem żadnego przyszłego samobójcy, a przecież ludzi poznało się nie mało. Może z moim województwem jest coś nie tak ;)
  • Odpowiedz
@tell_me_more: MOJA TEORIA: na wschodzie nadal obowiązują tradycyjne wartości, według których to mężczyzna winien zabiegać o względy kobiety. Ilość stulejarzy męskich i damskich jest w każdym społeczeństwie na podobnym poziomie. Kobieta-stulejarz mimo iż jest takim samym przegrywem jak facet-stulejarz ma dużo większe szanse (w naszej kulturze) na założenie rodziny, ponieważ zawsze znajdzie się jakiś Seba, który wyznaję dewizę "potwór nie potwór". Jednak na zachodzie panuje ten jak to nazywacie wredny
  • Odpowiedz
Obiektywnie rzecz biorąc Polska jest trudniejszym do życia krajem dla mężczyzn niż kobiet. Kwestia kulturowa. W Polsce inaczej niż na zachodzie nadal wymaga się od mężczyzn typowo męskich cech, zachowań i priorytetów . Jednocześnie dzięki zmianom społecznym i pewnej feminizacji wymaga się odstęp od tych męskich cech i bycia "nowoczesnym " . - Facet musi elastycznie zaglowac między spełnianie typowo męskiej roli społecznej a roli nowoczesnej wymaganej przez współczesne kobiety. - Tak
  • Odpowiedz
@Existanza: Tak serio to ciekawy punkt widzenia, ale prawda jest taka, że jest jedna prawidłowość. Mężczyźni z reguły popełniają bardziej "spektakularne" samobójstwa ich śmierć z reguły jest gwałtowna i często "na pokaz". Swego czasu dyskutowany był przypadek policjanta, który powiesił się na placu zabaw. Jakoś mnie to nie zdziwiło.
  • Odpowiedz
@damianooo5: Nie w tym rzecz, chodzi o to, że nigdy nie wiesz jak potoczą się Twoje losy. Czasami w poważne kłopoty możesz wpaść mimo, że zajebiście ciężko pracujesz i jesteś ogarnięty. Tylko, że to czasami bywa zgubne, bo możesz nie wiedzieć jak poprosić o pomoc i może zrobić się słabo.
  • Odpowiedz