Wpis z mikrobloga

założmy że jesteś z #bojowkaios
kupiłeś sobie ultra-bezprzewodowego-macbooka-z-jedną-dziurą™
kupiłeś sobie ajfona-bez-jacka™
i teraz taka sytuacja

* swoich starych słuchawek możesz używać z ajfonem tylko przez przejściówkę
* słuchawek które masz z ajfonem możesz używać z macbookiem tylko przez przejściówkę
* ajfona możesz naładować tylko przez przejściówkę, bo ładowarka ma tylko wejście USB
* chcesz przesyłać szybko dane ze swojego macbooka na ajfona? musisz kupić kabelek lightning-lightning..
i przejściówkę na USB-C ( ͡° ͜ʖ ͡°)
* chcesz słuchać muzyki z ajfona, ładując go, nie zmuszając otoczenia do słuchania tego co chcesz słuchać, musisz kupic mini-gubiące-się-sluchaweczki™
* każde ustrojstwo musisz osobno ładować, bo nie możesz podłączyć na przykład ajfona do macbooka, bo ma tylko jedno wyjście.. no chyba że dokupisz przejściówkę xD

brawo #apple ( ͡° ͜ʖ ͡°) w bezprzewodowym świecie musisz mieć osobną kieszeń na przejściówki

trochę #heheszki, ale raczej #smutnaprawda
  • 141
* chcesz przesyłać szybko dane ze swojego macbooka na ajfona? musisz kupić kabelek lightning-lightning..

i przejściówkę na USB-C ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@jaroty: Ze wszystkim generalnie się zgadzam (choć jak masz kabel Lightning - USB-C to część problemów w tym ten powyżej znika, po co niby kabel lightning-lightning w tym scenariuszu?), ale w tym przypadku nie. AirDrop działa dla mnie idealnie i jest naprawdę szybki, przesyłanie zdjęć
@jaroty: serio już się nie da czytać tych wypocin cebulaków, którzy za wszelką cenę chcą osiągnąć sam nie wiem jaki efekt. Że ktoś napisze: macie racje chłopaki, wasze Meizu z pistonami to najlepsze co spotkało rynek mobilny? Wszyscy co piszą te gowno wpisy widać, że nigdy nie korzystali ze sprzętu Apple dłużej niż na stoisku w Media Expert tylko po to żeby przyhejcić. Jak zmienili dock na lightning był ten sam
@jaroty Oj chłopie otworzyłeś puszkę Pandory, zaraz zleci się towarzystwo wspólnej adoracji spod znaku "via iOS" a im nikt nie przegada, że są ruchani bez mydła przez producenta. Najgorsze w nich jest sekciarstwo przerastajace o lata świetlne tzw. Moherowe Berety o.Rydzyka to jest ten sam typ ludzi zapatrzonych bezmyślnie w jedną "świętość" w ich przypadku to każdy produkt z logiem nadgryzionego jabłka
@jaroty: tylko że wszystko pomijając ładowanie robię obecnie bezprzewodowo - słuchawki czy przesyłanie danych (nie pamietam kiedy podpinałem telefon lub słuchawki do laptopa) - więc to pomysły z czapy. Co do bóldupiących: Tak to jest jak się telefony widzi na stoisku w supermarkecie...
@kam966: Dobrze, że Ty jesteś taki świadomy. Ruchają nas wszystkie korporacje od Apple, Samsunga, Sony, LG przez Volkswagena na Osramie kończąc. Rozumiem, że Ty kupujesz produkty tylko małych wytwórców, a najlepiej polskich. Pomijam, że 3/4 tych przedsiębiorców to #januszebiznesu dymający równie mocno kupujących jak i własnych pracowników.
Poużywaj Maca albo innego produktu Apple i zobaczysz, że to jest dobry sprzęt. Może w Polsce cena jest za wysoka, ale to już raczej
@jaroty: tak samo płakali jak usuwano napęd DVD z macbooka itd. Apple jest po prostu firma która ma jaja wprowadzić zmiany. Za rok max dwa pewnie nigdzie nie będzie juz mini jacka- wszyscy bedą korzystać ze słuchawek bt. Swoje stare kino domowe bardzo łatwo wprowadziłem w bezprzewodowy świat słuchania muzyki- kupiłem adapter bt za około 50zl i muzyka leci z iPhone bez kabla. Co do przesyłania plików polecam AirDrop :)