Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, w polsce to jednak jak w lesie. Nie, jak w chlewie obsranym gównem.
Przeglądam sobie ceny nowych ajfonów, 3949-5000zł.
Normalny człowiek idzie i kupuje, przeklinając pod nosem, ze trochę drogo. Przeciętny Polak musiałby #!$%@?ć średnio 2 wypłaty, rezygnując w tym czasie z opłacania kredytu/mieszkania i żywiąc się trocinami.

#iphone #polakibiedakicebulaki
wpolscejakwlesie - Ja #!$%@?, w polsce to jednak jak w lesie. Nie, jak w chlewie obsr...

źródło: comment_UzeYvIEo5ld4ilfmPCAItbeHZAWoE1iG.jpg

Pobierz
  • 35
@w_polsce_jak_w_lesie e, przecież są plany kredytowe... Wystarczy mieć 500 na pierwszą wpłatę i potem co miesiąc płacić kolejne kilka się stów. Nawet pracownicy gastro mogą sobie na to pozwolić.
Co sądzę o takim kupowaniu na kredyt, przez ludzi których na to nie stać to inna sprawa
niektórzy to potrafia i rok zbierac a potem chodzą z telefonem jak z jajkiem i zakładają na niego gówno szkło hartowane i pancerne etui :)


@Bozyszcze: i ich piękny wyśniony wymarzony telefon wygląda jak paskudny kloc. po co D:
@Bozyszcze: Co w tym dziwnego, że kupuje się osłony do sprzętu, który nosisz codziennie w kieszeni i jest podatny na zniszczenia, a który potencjalnie za rok lub dwa będziesz chciał sprzedać? Kupuję folie/szkła i jakieś chociaż najprostsze etui na każdy telefon jaki miałem chociaż zarabiam ciut więcej niż średnia krajowa, bo to jest zwyczajnie rozsądne.
@w_polsce_jak_w_lesie chodzi mi o zasadność porównania. Możemy też porównać do samochodów, przecież tak mało Tesli w Polsce. Czemu za normalność uznajesz możliwość kupienia smartfona, który jest jednym z najdroższych modeli na rynku?
@Maciek5000: sorry, ale argument taki sam jak "samochód za więcej niż dwie wypłaty cię progrąży finansowo"

A mi się marzy stara bmw 8. I co teraz, nigdy sobie mam jej nie kupić? Kiedy będę miał ją w granicach dwóch wypłat to albo już ich nie będzie, albo ich cena jak zawsze będzie szła w górę i znów nie kupię.
@Bozyszcze: A mnie śmieszy porównywanie pilota telewizyjnego do sprzętu za 3 tysiące złotych, no ale co tam ;).

@w_polsce_jak_w_lesie: Ja nie pisałem o budowaniu ołtarzyka tylko zwyczajnie od dbanie o wartość sprzętu w celu przyszłej odsprzedaży. Telefon jest jedynym takim urządzeniem które nosisz codziennie przy sobie i jest po prostu bardziej narażony na uszkodzenia, a każde takie uszkodzenie mocno zmniejsza jego wartość na rynku wtórnym.