Wpis z mikrobloga

Wymieniłem sobie żarniki w #audi na Osramy CBI i teraz bixenony świecą pięknie. Nie wiem czemu Audi w ori daje tak nieciekawą barwę światła (4200k)
Dzięki @bigger za pomoc w sprawdzeniu ceny
Dalej walczę z czujnikiem ESP z Golfa 4 - wrócił z naprawy (używka niedostępna, nowy 2600), dwa dni i znów wywala błąd 01542 - Yaw Rate Sensor g202...
Za to ustawianie rozrządu w Astrze h 1.9 cdti bez blokady poszło sprawnie. Wystarczyło trochę wyczucia jak ustawić wał do znaków na kole wałka, pokręcić czy zawory nie uderzają w tłoki i jest git.
Dziś trzeba z niej wyjąć DPF do czyszczenia...
#wiewiurwwarsztacie #mechanikasamochodowa
WiewiurPL - Wymieniłem sobie żarniki w #audi na Osramy CBI i teraz bixenony świecą pi...

źródło: comment_w0hsLU3OMOyu3p2Inh6DhrteBLGz3EMr.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WiewiurPL: Wg mnie dobrze, że takie dają. Przy tych niebieskawych szybciej się oczy męczą, a wcale lepiej nie oświetlają... Dla mnie odpowiednia temperatura to 4200-4800K (najlepsze imo 4300K - są po prostu białe, już nie wpadają w żółty, a nie są jeszcze niebieskawe). Żarniki 6000-8000K i wyżej już mają wyraźną poświatę niebieskiego i są chyba tylko do lansu...
  • Odpowiedz
@chwed: powiem Ci tak moje nie 1 auto z xenonami. Jeżdżę też różnymi autami i jak kupiłem swoje Audi to dla mnie światła były po prostu żółte. Wpadały w ten odcień, światło wyglądało jak z zwykłej żarówki. Te mają 5000k i jak dla mnie są białe idealnie. Nie ma niebieskiej poświaty, światło jest jasne i jest go dużo, bardzo dobrze świecą się linie na asfalcie znaki i bagiety. Nawet podczas
  • Odpowiedz
@WiewiurPL: Dalej świecą tak samo dobrze po 3 miesiącach czy poszło trochę w niebieski kolor bo podobno trochę czasu potrzebują na "rozświecenie się"? Dziś niestety zauważyłem że jeden żarnik zaczął świecić na różowo więc trzeba poszukać nowych i zastanawiam się nad tymi własnie osramami CBI jednak w d2s widzę tylko 5500k i zastanawiam się czy nie będzie za niebiesko już. Jak sprawują się w deszczu i na śniegu po takim
  • Odpowiedz
@vredot: jest nawet lepiej niż było. W deszczu jest ok, na śniegu nie wiem bo jeszcze nie ma w Słupsku. Jutro zrobię Ci foto ale wiesz jak to na nim widać....
Ja kupiłem w IC, niestety mimo bycia ich stałym i codziennym klientem musiałem ostro walczyć o cenę. Jeden Mirek mi sprawdzał u siebie w oddzielne i miałem porównanie ceny.
  • Odpowiedz
No trochę śniegu już mieliśmy chwilami ale skoro w deszczu jest ok to z tym też raczej problemu nie będzie i chyba mnie przekonałeś do tych CBI.. no w intercarsie patrząc przez stronę to kosztują ok 400 para i skoro nie dają na to dobrego rabatu to nie wiem czy nie brać z alle za ok 300 bez problemu i zawracania głowy komuś kto ma tam rabaty tylko żeby się nie wkopać
  • Odpowiedz
@WiewiurPL: No to się rzuciłem i kupiłem w IC parkę tych CBI niestety z małym rabatem no ale na żarówki to chyba każdy ma małe rabaty bo mało tego się robi. W katalogu mieli je wpisane jako wersję 5500k a dali mi up to 6000k no ale już machnąłem ręką i wziąłem. Świecą genialnie w porównaniu do chyba zwykłych philipsów które miałem wsadzone i nie wiem czy czasem nie od
vredot - @WiewiurPL: No to się rzuciłem i kupiłem w IC parkę tych CBI niestety z mały...

źródło: comment_iswA2MwL6sfuRGmMNbsbTXhLvQU7Srgn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@vredot: świecą kocur, mówię Ci. Jak odpalam teraz to na początku taka niebieska barwa zanim się nie rozgrzeją a potem biała jak dla mnie w opór.
Nie jest to barwa led-a a to jest dopiero mega światło ale dla mnie i tak jest bomba.
BTW ile Cię komplet wyszedł? Może być na PW
  • Odpowiedz